Polskie Radio
Section05
Pia Skrzyszowska

Trzy polskie triumfy w Ostrawie. Błysk Swobody i Kaczmarek

Ewa Swoboda wygrała bieg na 100 metrów podczas lekkoatletycznego mityngu "Złote Kolce" w Ostrawie, Natalia Kaczmarek, osiągając swój najlepszy wynik w w 2024 roku, triumfowała w biegu na 400 metrów, natomiast Norbert Kobielski w skoku wzwyż.
Zobacz więcej na temat:  SPORT t Lekkoatletyka t Natalia Kaczmarek t ewa swoboda t Pia Skrzyszowska t Armand Duplantis t bieg 100 m t Bieg 400m t Skok wzwyż t Bieg 100 m przez płotki t Pchnięcie kulą t Bieg 1500 m t sofia ennaoui t konrad bukowiecki t

Pia Skrzyszowska w Trójce: zaskoczyłam samą siebie. Rozmowa z medalistką halowych mistrzostw świata [POSŁUCHAJ]

Gościnią "Trzeciej strony medalu" była Pia Skrzyszowska – świeżo upieczona medalistka halowych mistrzostw świata w biegu na 60 metrów. Pia jest naszą wielką nadzieją na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jak wspomina bieg w Glasgow? Który dystans jest dla niej najlepszy? Jakie ma plany na nadchodzący sezon letni? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka t Pia Skrzyszowska t Krzysztof Łoniewski t Dariusz Urbanowicz t

Swoboda nagle przerwała trenerce. Ta od razu się poprawiła

Ewa Swoboda sięgnęła po srebro, a Pia Skrzyszowska po brąz Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Obie zawodniczki zgodnie podkreślają rolę swoich szkoleniowców - Iwony Krupy i Jarosława Skrzyszowskiego. Swobota dobitnie dała temu wyraz... przerywając trenerce podczas konferencji prasowej po powrocie do Polski, jednak jej wtrącenie trudno było uznać za nietakt.
Zobacz więcej na temat:  SPORT t Lekkoatletyka t ewa swoboda t HMŚ Glasgow 2024 t Pia Skrzyszowska t

Skromne, ale są nadzieje na medale. Swoboda wśród faworytów

Sprinterka Ewa Swoboda oraz płotkarze Jakub Szymański i Pia Skrzyszowska będą największymi polskimi nadziejami medalowymi w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata w Glasgow, które rozpoczną się w piątek. Biało-Czerwoni w zawodach tej rangi zdobyli do tej pory 34 medale, w tym pięć złotych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT t Lekkoatletyka t ewa swoboda t Pia Skrzyszowska t HMŚ Glasgow 2024 t Jakub Szymański t Piotr Lisek t Armand Duplantis t

23 lekkoatletów w składzie Polski na HMŚ. Są medalowe szanse

Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański znaleźli się w 23-osobowym składzie reprezentacji Polski na lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata i wydają się być największymi nadziejami naszego kraju na medale. Do Glasgow (1-3 marca) polecą także m.in. doświadczone specjalistki od biegu na 400 metrów Marika Popowicz-Drapała i Justyna Święty-Ersetic oraz tyczkarz Piotr Lisek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT t Lekkoatletyka t HMŚ Glasgow 2024 t ewa swoboda t Pia Skrzyszowska t Justyna Święty-Ersetic t Piotr Lisek t Marika Popowicz t Jakub Szymański t