Polskie Radio
Section05
mistrzostwa europy

Atak hakerski na TVP podczas meczu Polska-Holandia

Atak cyfrowy na TVP podczas meczu Polska - Holandia. Dyrektor TVP Sport poinformował na profilu X, że około 15:00 Telewizja Polska odnotowala atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. "Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywrócily usługi" - napisał Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  atak hakerów atak hakerski TVP

Historia piłkarskich mistrzostw Europy w pigułce. Stefan Szczepłek nieco inaczej o Euro

Mało kto potrafi tak obrazowo opowiadać o piłce nożnej, jak Stefan Szczepłek. Jego piłkarska wiedza, wzbogacona anegdotami, wzbudza nie tylko podziw, ale też sprawia, że słucha się tych opowieści z wielką przyjemnością. Rozpoczynające się Euro 2024 było doskonałą okazją, aby porozmawiać właśnie o piłkarskich mistrzostwach Europy.         
Zobacz więcej na temat:  Trójka historia sportu Euro 2024 Wojciech Zawioła Stefan Szczepłek

"Czarne konie" mistrzostw Europy. Od "duńskiego dynamitu" do "wejścia Smoków"

Kibice futbolu kochają niespodzianki i starcia Dawida z Goliatem, w których zwycięża ten pierwszy. Takich historii nie zabrakło również podczas mistrzostw Europy. Oto reprezentacje, które odniosły sukces wbrew kalkulacjom bukmacherów i ocenom ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Grecji reprezentacja Walii reprezentacja Danii reprezentacja Czech reprezentacja Turcji reprezentacja Islandii Historia Euro

"Jedną nogą w finale", czyli reprezentacja Polski w amp futbolu przed mistrzostwami Europy

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w amp futbolu. W tym roku zostaną one rozegrane na początku czerwca w Evian, we Francji. Reprezentacja Polski zawodników po amputacjach jest zaliczana do grona faworytów tego turnieju. sztab szkoleniowy i zawodnicy zapewniają, że do kraju wrócą z medalem.    
Zobacz więcej na temat:  Trójka amp futbol Krzysztof Łoniewski niepełnosprawność

Euro 2024: poznaliśmy pierwszych uczestników turnieju. Jak wyglądają szanse Polaków?

Kończą się eliminacje do Mistrzostw Europy. Po październikowych meczach znamy już pierwszych uczestników turnieju, wśród których niestety brakuje nadal reprezentacji Polski. O tym, kto jeszcze zagra w przyszłym roku w Niemczech, zadecydują zaplanowane na listopad spotkania oraz późniejsze baraże.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz Robert Grzędowski Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024

El. Euro 2024: Biało-Czerwoni zmierzą się dziś z Wyspami Owczymi i... pogodą

Przed reprezentacją Polski w piłce nożnej ostatnie mecze w ramach eliminacji do Euro 2024. Na początek Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Przed kadrą niełatwe zadanie; piłkarze nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, by zachować szansę na bezpośredni awans. Ponadto grę na boisku utrudniać będą warunki atmosferyczne.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Filip Jastrzębski reprezentacja Polski Piłka nożna Euro 2024