Polskie Radio
Section05
mistrzostwa europy

Z podszczecińskiej wsi na najwyższe podium

Paweł Januszewski jest jedynym w historii polskiej lekkoatletyki mistrzem Europy na dystansie 400 m przez płotki. Złoto zdobył w Budapeszcie w roku 1998, zaledwie rok po ciężkim wypadku samochodowym! Dzisiaj jest trenerem, dziennikarzem, znanym popularyzatorem sportu: współtwórcą i współprowadzącym trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie mistrzostwa europy Krzysztof Łoniewski Paweł Januszewski Trójka

Losowanie grup EURO 2020. Kogo los przydzieli Polakom?

- Wolałbym uniknąć Hiszpanów i Portugalczyków, z którymi Polacy nie potrafią sobie radzić, bo południowcy opierają swoją grę na wirtuozerii. Nie chciałbym również wylosować reprezentacji Anglii, do której wchodzi wspaniałe pokolenie zawodników, którzy dwa lata temu wygrywali mistrzostwa Europy we wszystkich kategoriach - powiedział Andrzej Janisz, wysłannik Polskiego Radia do Bukaresztu na losowanie grup EURO 2020.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprezentacja Polski Euro 2020 mistrzostwa europy Rafał Bała Jerzy Brzęczek

Sekretarz PZPN: na 95 proc. naszą bazą będzie Opalenica

Piłkarska reprezentacja Polski zrobiła co tylko mogła, by w przyszłym roku walczyć o najwyższe cele podczas mistrzostw Europy. Teraz biało-czerwoni muszą liczyć na szczęście, które będzie potrzebne podczas losowania grup turnieju finałowego. W "Magazynie sportowym" sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki opowiedział o oczekiwaniach związanych z tym wydarzeniem oraz o możliwej lokalizacji bazy kadry podczas imprezy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprezentacja Polski mistrzostwa europy Euro 2020

W. Lubański: Polacy muszą zagrać na najwyższym poziomie

– Głosy o tym, że polscy piłkarze grają nieciekawie powinny zostać obalone. Nasi zawodnicy muszą pokazać, że można grać skutecznie i ładnie dla oka kibica – powiedział Włodzimierz Lubański, były znakomity napastnik polskiej reprezentacji. – Motywacja walki o pierwszy koszyk powinna być dla nich wystarczająca – wskazał  Henryk Kasperczak, również były wybitny zawodnik biało-czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mistrzostwa europy reprezentacja Polski Jerzy Brzęczek

Dyrektor reprezentacji Polski: może zabraknąć Arka Milika

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, ogłosił kadrę na nadchodzące mecze eliminacji do Euro 2020 ze Słowenią i Austrią. O szczegółach mówił w "Magazynie sportowy" Jakub Kwiatkowski, dyrektor reprezentacji Polski, który skomentował również problemy zdrowotne Arkadiusza Milika mogące wykluczyć go z występu w najbliższych meczach biało-czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piłka nożna SPORT Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski mistrzostwa europy Andrzej Janisz

Po meczu Austria-Polska. Komentarze polskich piłkarzy

Pomimo niezbyt dobrej gry i okazji bramkowych, które stworzył sobie przeciwnik, piłkarze reprezentacji Polski udanie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy 2020. Biało-czerwoni pokonali w Wiedniu Austriaków 1:0. W "Magazynie Sportowym" komentarze podopiecznych Jerzego Brzęczka oraz ich spojrzenie na przebieg spotkania.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski mistrzostwa europy Euro 2020