Polskie Radio
Section05
mistrzostwa europy

Mundial lub Euro co roku? Arsene Wenger ujawnia szczegóły planu FIFA

Media od miesięcy informują o planowanej przez FIFA rewolucji. Piłkarska centrala zamierza zwiększyć częstotliwość rozgrywania mistrzostw świata oraz Europy. Rozwiązanie ma wielu krytyków, którzy martwią się o zdrowie zmagających się z i tak dużymi obciążeniami zawodników. Dyrektor FIFA ds. rozwoju Arsene Wenger przedstawił formułę, która ma rozwiązać ów problem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna fifa Arsene Wenger mistrzostwa świata mistrzostwa europy

TYLKO U NAS Jerzy Engel: przegraliśmy z przeciętną Szwecją, byliśmy bardzo nieskuteczni w obronie

- Zagraliśmy bardzo nieskutecznie w grze obronnej. Fantastyczny był Lewandowski, bardzo dobry Zieliński; ale to wszystko za mało, żeby wygrać z przeciętną Szwecją, która nic nie pokazała oprócz hartu ducha, mocno zbudowanych zawodników i bardzo prostej gry - ocenił w Polskim Radiu 24 Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Piłka nożna Euro 2020 mistrzostwa europy Jerzy Engel reprezentacja Polski reprezentacja Szwecji Robert Lewandowski

Porażka Polaków w pierwszym meczu na Euro 2020. Onyszko: przygotowanie fizyczne nie było na dobrym poziomie

- Słowacy zagrali mądrze, pozwalali nam rozgrywać, ale oni strzelali bramki. Wydaje mi się, że przygotowanie fizyczne nie było na dobrym poziomie. Jóźwiak, który wnosił duży polot do reprezentacji, wczoraj biegał bezproduktywnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Onyszko, były bramkarz.
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Polski mistrzostwa europy SPORT Polskie Radio 24

"Czarne konie" mistrzostw Europy. Od "duńskiego dynamitu" do "wejścia Smoków"

Kibice futbolu kochają niespodzianki i starcia Dawida z Goliatem, w których zwycięża ten pierwszy. Takich historii nie zabrakło również podczas mistrzostw Europy. Oto reprezentacje, które odniosły sukces wbrew kalkulacjom bukmacherów i ocenom ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 mistrzostwa europy reprezentacja Grecji reprezentacja Walii reprezentacja Danii reprezentacja Czech reprezentacja Turcji reprezentacja Islandii

"Duma i podziw dla naszej wspaniałej drużyny". Premier pogratulował polskim lekkoatletom

Premier Mateusz Morawiecki gratuluje polskim lekkoatletom, którzy obronili tytuł drużynowych mistrzów Europy. "Polacy są najlepszymi lekkoatletami w Europie i potwierdzili to broniąc w Chorzowie złoty medal w European Athletics Team Championships. Duma i podziw dla naszej wspaniałej Drużyny!"- napisał na Facebooku premier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Lekkoatletyka Mateusz Morawiecki mistrzostwa europy

Z podszczecińskiej wsi na najwyższe podium

Paweł Januszewski jest jedynym w historii polskiej lekkoatletyki mistrzem Europy na dystansie 400 m przez płotki. Złoto zdobył w Budapeszcie w roku 1998, zaledwie rok po ciężkim wypadku samochodowym! Dzisiaj jest trenerem, dziennikarzem, znanym popularyzatorem sportu: współtwórcą i współprowadzącym trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie mistrzostwa europy Krzysztof Łoniewski Paweł Januszewski Trójka

Losowanie grup EURO 2020. Kogo los przydzieli Polakom?

- Wolałbym uniknąć Hiszpanów i Portugalczyków, z którymi Polacy nie potrafią sobie radzić, bo południowcy opierają swoją grę na wirtuozerii. Nie chciałbym również wylosować reprezentacji Anglii, do której wchodzi wspaniałe pokolenie zawodników, którzy dwa lata temu wygrywali mistrzostwa Europy we wszystkich kategoriach - powiedział Andrzej Janisz, wysłannik Polskiego Radia do Bukaresztu na losowanie grup EURO 2020.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprezentacja Polski Euro 2020 mistrzostwa europy Rafał Bała Jerzy Brzęczek

Sekretarz PZPN: na 95 proc. naszą bazą będzie Opalenica

Piłkarska reprezentacja Polski zrobiła co tylko mogła, by w przyszłym roku walczyć o najwyższe cele podczas mistrzostw Europy. Teraz biało-czerwoni muszą liczyć na szczęście, które będzie potrzebne podczas losowania grup turnieju finałowego. W "Magazynie sportowym" sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki opowiedział o oczekiwaniach związanych z tym wydarzeniem oraz o możliwej lokalizacji bazy kadry podczas imprezy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprezentacja Polski mistrzostwa europy Euro 2020