Polskie Radio
Section05
Raw Air

PŚ w skokach: koronawirus storpeduje Raw Air? FIS czeka na decyzję Norwegów

Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się brytyjskiego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2 Norwegia zamknęła granice kraju. To mocno skomplikowało sportową rzeczywistość, przez co większa część imprez została odwołana. Pod znakiem zapytania stoi cykl Raw Air, rozgrywany pod koniec sezonu PŚ w skokach narciarskich. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2020/2021 Raw Air SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe koronawirus COVID-19

RAW AIR Logistyczny problem skoczków. "Prezydent wysyła samolot"

Decyzja o odwołaniu konkursów w Trondheim i Vikersund oraz wcześniejszym zakończeniu Pucharu Świata i Raw Air sprawiła, iż reprezentanci Polski mają problem z powrotem do kraju. Adam Małysz poinformował, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się wysłać po skoczków rządowy samolot, który przewiezie ich z Trondheim do Krakowa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2019/2020 Raw Air Adam Małysz

RAW AIR Turniej przerwany. Stoch zwycięzcą - KLASYFIKACJA

Turniej Raw Air 2020 rozpoczął się od konkursu w norweskim Oslo, a zakończył 12 marca po decyzji przekazanej przez dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera o odwołaniu konkursów w Trondheim i Vikersund w związku z epidemią koronawirusa. Zwycięzcą norweskiego cyklu został Kamil Stoch, który po raz drugi w karierze wygrał Raw Air. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2019/2020 Skoki narciarskie sporty zimowe Raw Air SPORT

RAW AIR Groźny upadek rywala Stocha. Polak pozostał liderem

Kwalifikacje do konkursu w Trondheim zostaną zapamiętane z powodu groźnie wyglądającego upadku Niemca Stephana Leyhe, który nie był w stanie o własnych siłach opuścić skoczni. Najlepszy w środę był Ryoyu Kobayashi, przed Piotrem Żyłą i Johannem Andre Forfangiem, a Kamil Stoch który zajął 10. miejsce, pozostał liderem Raw Air.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Raw Air PŚ w skokach 2019/2020 Skoki narciarskie Kamil Stoch

RAW AIR Stoch pokazał klasę w Lillehammer. "To była luxtorpeda"

Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch wygrał wtorkowy konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Polak był trzeci po pierwszej serii, a w drugim skoku osiągnął odległość 139.5 metra, która zapewniła mu końcowy triumf. Pozostałe miejsca na podium zajęli Słoweńcy - Ziga Jelar i Timi Zajc. Polak też objął prowadzenie w klasyfikacji Raw Air.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2019/2020 Raw Air Kamil Stoch Dawid Kubacki

RAW AIR Trzecia odsłona cyklu w Lillehammer. Pogoda zakłóci zawody?

W poniedziałek w Lillehammer odbędzie się kolejna odsłona Raw Air. Decyzją dyrektora Pucharu Świata Walter Hofera na skocznię Lysgardsbakken przeniesiono odwołane w niedzielę zawody w Oslo. Według prognoz, pogoda nie powinna pokrzyżować planów organizatorów. Liderem skandynawskiego cyklu pozostaje Niemiec Constantin Schmid. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2019/2020 Raw Air Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT