Polskie Radio
Section05
Tour de France

TYLKO U NAS Tour de France 2020: Michał Kwiatkowski wygrał etap i wraz z Carapazem pokazał esencję kolarstwa

- Etapowa wygrana Michała Kwiatkowskiego pokazała esencję kolarstwa, bo ten sport niby jest sportem indywidualnym, ale tak naprawdę w peletonie jest bardzo dużo rozgrywek drużynowych - mówił na antenie radiowej Trójki Paweł Majewski, dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl, który podsumował tegoroczny Tour de France.   
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de France Michał Kwiatkowski

TYLKO U NAS Tour de France: Marek Brzeziński niebanalnie o TdF. "Umykali na wijącej się jak zaskroniec szosie"

Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu, tradycyjnie już podążał za peletonem kolarskiego Tour de France. Raportów komentatora - tak barwnych i dynamicznych, że słuchając ich, można poczuć się naocznym świadkiem wydarzeń słynnej Wielkiej Pętli, można było słuchać na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Tour de France Kolarstwo SPORT TYLKO U NAS Marek Brzeziński kolarstwo szosowe

Tour de France: Sam Bennett wygrał dziesiąty etap z metą na wyspie Re

Irlandczyk Sam Bennett z ekipy Deceuninck-Quick Step był najszybszy z peletonu i wygrał 10. etap kolarskiego wyścigu Tour de France (168,5 kilometra z wyspy Oléron na wyspę Ré). Drugi był Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal), a trzeci Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe). W głównej grupie był też jedyny Polak Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), który zajął 38. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  Tour de France Kolarstwo kolarstwo szosowe SPORT