Polskie Radio
Section05
Tour de Pologne 2019

Lang oddał hołd Lambrechtowi: serce wciąż pęka

- Zawsze będziemy o Bjorgu pamiętać. Zawsze będziemy jego numer 143 honorować. Mam nadzieję, że Rodzina tego wspaniałego Chłopaka odnajdzie ukojenie - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. We wtorek odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Bjorga Lambrechta, kolarza, który zginął w wyniku obrażeń po wypadku na trasie trzeciego etapu TdP.  Belga żegnały tłumy w jego rodzinnej miejscowości w Knesselare.
Zobacz więcej na temat:  Czesław Lang Kolarstwo Tour de Pologne Tour de Pologne 2019 SPORT

Majka przed ostatnim etapem TdP: nie mamy nic do stracenia

- Nie przyjechaliśmy tutaj po dziewiąte albo dziesiąte miejsce. W Tour de Pologne byłem już pierwszy, drugi i czwarty. Nie mamy nic do stracenia. Będziemy walczyć minimum o podium - zapowiedzial przed ostatnim etapem TdP Rafał Majka z kolarskiej grupy Bora-Hansgrohe. Polak zajmuje dziewiąte miejsce, tracąc 20 sekund do prowadzącego Duńczyka Jonasa Vingegaarda.
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne Tour de Pologne 2019 Rafał Majka SPORT Kolarstwo kolarstwo górskie

Bora wygra 76. Tour de Pologne? Majka: jedziemy jako drużyna

- Próbowaliśmy jechać na Pascala, ale trochę nie wyszło. Ja byłem dobrze ustawiony, mogłem być na mecie może nawet ciut wyżej, ale zahaczyłem o kogoś - przyznał Rafał Majka na mecie piątego etapu 76. Tour de Pologne. Kolarz grupy Bora-Hansgrohe nie ukrywał, że był zaskoczony wspólnym finiszem z najlepszymi sprinterami, ale ostatecznie zajął szóste miejsce. Liderem wyścigu pozostał jego kolega z drużyny Niemiec Pascal Ackermann.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tour de Pologne 2019 Tour de Pologne Kolarstwo kolarstwo szosowe