Polskie Radio
Section05
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

LM siatkarzy: Zaksa zaimponowała selekcjonerowi. Vital Heynen: jestem dumny z moich pięciu graczy

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w finale Ligi Mistrzów włoski Itasem Trentino 3:1 (25:22; 25:22; 20:25; 28:26). - To nie był może mecz idealny, ale na pewno typowy dla finału. Jestem dumny z moich pięciu graczy, są oni ważną częścią reprezentacji. Ich sukces jest niesamowity - podkreślił Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji polskich siatkarzy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Vital Heynen

ANALIZA Finał LM siatkarzy: Itas Trentino na drodze ZAKSY do chwały. Rywal z gablotami pełnymi trofeów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w sobotę w Weronie zagrają w wielkim finale Ligi Mistrzów. Ich rywalem na drodze do chwały będzie włoski Itas Trentino - niedawny dominator europejskich rozgrywek, który od kilku lat mozolnie odbudowuje swoją potęgę. Na kogo szczególnie będą musieli zwrócić uwagę Nikola Grbić i jego podopieczni? 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

PlusLiga: mistrzowie Polski wniebowzięci po finale. "Jastrzębski Węgiel jest drużyną wielką"

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi w historii zostali w niedzielny wieczór mistrzami Polski. W drugim finałowym spotkaniu podopieczni trenera Andrei Gardiniego wygrali u siebie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1 i w serii triumfowali 2-0. Siatkarze z Górnego Śląska nie ukrywali radości, zwłaszcza, że to ich rywal był typowany jako faworyt. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka PlusLiga jastrzębski węgiel ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

PlusLiga: ZAKSA faworytem finałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem. "Tylko cud pozbawi ją złota"

Daniel Pliński nie daje zbyt dużych szans siatkarzom Jastrzębskiego Węgla w finałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski z Grupą Azoty Zaksą. - Musiałby się zdarzyć sportowy cud, by zespół z Kędzierzyna-Koźla nie sięgnął po tytuł - powiedział PAP były reprezentant kraju.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka PlusLiga ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jastrzębski węgiel Verva Warszawa Orlen Paliwa pge skra bełchatów