Polskie Radio
Section05
Zbigniew Krajewski

Święta Wielkanocne u Krystyny Giżowskiej

W czasie spędzanym w domu stajemy się bardziej nostalgiczni i refleksyjni, a temu sprzyja powrót do piosenek z lat młodości. Któż nie pamięta takich przebojów jak "Złote Obrączki" czy "Nie było ciebie tyle lat". Ich wykonawczyni Krystyna Giżowska towarzyszyła słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia w Niedzielę Wielkanocną i zdradziła, jak spędza te wyjątkowe Święta. 
Zobacz więcej na temat:  Krystyna Giżowska Zbigniew Krajewski

Marek Dutkiewicz: mam nadzieję, że ten luz czeka nas już za chwilę

W obecnych czasach, kiedy otacza nas przygnębiająca atmosfera koronawirusa, piosenka ma duże znaczenie dla podtrzymania ducha. - Żeby nie trzymać państwa dłużej w niepewności zagramy "Dmuchawce, latawce, wiatr", czyli taką zwiewną, letnią piosenkę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Dutkiewicz, autor tekstów wielu polskich przebojów.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Marek Dutkiewicz Muzyczna Jedynka Zbigniew Krajewski Urszula

Polsko-węgierska recepta na szczęście

Jaka jest recepta na spełnione życie? W "Czasie pogody" rozmawialiśmy z braćmi Barkanyi, którzy nie tylko mają polskie korzenie i są absolwentami polskich uczelni, ale także mają żony Polki. Jaka jest ich recepta na szczęście, pogodę ducha w każdym wieku i aktywność wbrew metryce? Czy to tylko zasługa leczniczych wód kurortu? A może... właśnie polskich żon?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Węgry senior Małgorzata Raducha