Polskie Radio
Section05
poezja śpiewana

Krystyna Maciejewska-Gniatkowska o albumie "Słowianie"

Album "Słowianie" powstał w 2015 roku, a wykonawcami piosenek są Krystyna Maciejewska-Gniatkowska i jej mąż Janusz Gniatkowski. - Piosenki, które się znajdują na tej płycie, promowaliśmy z okazji Majdanu w Kijowie - mówi Krystyna Maciejewska-Gniatkowska. Artystka potwierdza, że podczas toczącej się na Ukrainie wojny płyta stała się bardzo aktualna. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka album Maria Szabłowska poezja śpiewana Ukraina Jedynka Ukraina

Włodek Pawlik i muzyka dedykowana Ukrainie

- Tę płytę dedykujemy wszyscy Ukrainie, która walczy o swoją wolność i niepodległość. O podstawowe aspekty godności ludzkiej, bez której nasze życie nie ma kompletnie sensu - gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Włodek Pawlik, kompozytor, pianista jazzowy i laureat Grammy. Artysta skomponował muzykę do wybranych wierszy poety pokolenia Kolumbów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Płyta ukazała się właśnie na rynku.
Zobacz więcej na temat:  Włodek Pawlik Krzysztof Kamil Baczyński pisarze i poeci II wojna światowa poezja śpiewana Powstanie Warszawskie Jakub Kukla Dwójka MUZYKA

"Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni". Radio Baczyński. Posłuchaj!

101 lat temu urodził się Krzysztof Kamil Baczyński. W serwisie www.baczynski.polskieradio24.pl poświęconym znakomitemu poecie prezentujemy wiersze w interpretacjach wielu wybitnych aktorów oraz piosenki do tekstów Baczyńskiego, których można posłuchać w specjalnie utworzonej stacji internetowej Radio Baczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Kamil Baczyński poezja poezja śpiewana II wojna światowa Powstanie Warszawskie W POLSKIM RADIU Polskie Radio 24

Wojciech Majewski: Grechuta nie przypominał żadnego innego człowieka

- Marek Grechuta miał jakąś tajemnicę w swojej naturze, coś, co ludzi przyciągało, intrygowało. Niezależnie od tego, czy był w lepszej, czy w słabszej formie, miał w swojej osobie coś niesłychanie magnetycznego, do czego nie miało się za bardzo dostępu - mówił w Dwójce Wojciech Majewski, pianista, autor płyty "Grechuta" i książki "Marek Grechuta. Portret artysty".
Zobacz więcej na temat:  Marek Grechuta Dwójka Monika Zając Roch Siciński poezja śpiewana MUZYKA KULTURA