Polskie Radio
Section05
karim benzema

Real Madryt - specjaliści od finałów. Czas na ósmy triumf?

Real Madryt jest najbardziej utytułowanym klubem w historii rozgrywek - sięgał po Puchar Europy sześć razy, a Ligę Mistrzów wygrywał aż siedmiokrotnie. Na szczególną uwagę zasługuje także ich finałowa skuteczność - wygrali aż 13/16 kluczowych spotkań, do tego w nowej formule rozgrywek są w nich niepokonani.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Real Madryt Liga Mistrzów 21/22 Liverpool FC karim benzema carlo ancelotti jurgen klopp liga mistrzów

Mecz o finał i... Złotą Piłkę? Real i City liczą na gwiazdy

Liverpool FC został we wtorek pierwszym finalistą tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W środę poznamy drugiego uczestnika finału, który odbędzie się w Paryżu. Świeżo upieczony mistrz Hiszpanii Real Madryt spróbuje odrobić na własnym stadionie stratę jednej bramki z pierwszego meczu z Manchesterem City. W Anglii podopieczni Pepa Guardioli pokonali "Królewskich" 4:3.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 21/22 Real Madryt manchester city pep guardiola karim benzema

Kosmiczny półfinał LM. Francuz prześcignął Polaka!

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Manchester City pokonał u siebie Real Madryt 4:3, a dzięki dwóm bramkom na Etihad Stadium Karim Benzema został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców tej edycji Champions League z 14 bramkami, wyprzedzając... Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, który odpadł w ćwierćfinale.
Zobacz więcej na temat:  Real Madryt champions league liga mistrzów Liga Mistrzów 21/22 Piłka nożna SPORT karim benzema Robert Lewandowski Bayern Monachium

Finał LM celem City i Realu. W tle walka z Lewandowskim

Starcie gigantów na City of Manchester Stadium zainauguruje fazę półfinałową Ligi Mistrzów. Trzynastokrotny triumfator – Real Madryt – zmierzy się z Manchesterem City, który jeszcze nigdy nie zdobył tego trofeum. Tło rywalizacji będzie stanowić pogoń Karima Benzemy za Robertem Lewandowskim.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 21/22 manchester city Real Madryt karim benzema Robert Lewandowski josep guardiola carlo ancelotti

Złota Piłka dla Benzemy? Francuz błyszczy w Lidze Mistrzów

Francuski napastnik Karim Benzema błyszczy w ostatnich spotkaniach Ligi Mistrzów. Napastnik Realu Madryt najpierw ustrzelił hat-tricka w meczu z Paris Saint-Germain, a w środę powtórzył to osiągnięcie w ćwierćfinałowym starciu z Chelsea w Londynie. Nic dziwnego, że o Benzemie zaczyna się mówić jako o kandydacie do zdobycia Złotej Piłki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 21/22 Real Madryt karim benzema chelsea londyn