Polskie Radio
Section05
kolarstwo szosowe

Giro d'Italia: Joe Dombrowski wygrał 4. etap z metą w Sestoli. Zmiana lidera

Amerykanin Joe Dombrowski z grupy UAE Team Emirates wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Na trasie z Piacenzy do Sestoli (187 km) drugi był Włoch Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation), który został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Trzeci był inny reprezentant gospodarzy - Filippo Fiorelli (Bardiani CSF Faizanè).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Giro Italia kolarstwo szosowe Kolarstwo

Giro d'Italia: kontuzja wstrzymała rozwój nowej gwiazdy. Remco Evenepoel wraca i mierzy wysoko

W ubiegłym roku zwycięzcą Tour de Pologne został zaledwie 20-letni Belg Remco Evenepoel - nowa gwiazda kolarstwa świeciła pełnym blaskiem. Niestety, 15 sierpnia uważany za największy talent od lat Belg uległ groźnemu wypadkowi na trasie słynnego klasyku Il Lombardia. Na powrót do profesjonalnego ścigania czekał dziewięć miesięcy. Weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę Giro d'Italia, choć w 2021 roku ma inne cele niż zwycięstwo w tym słynnym wyścigu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Giro Italia

TYLKO U NAS Cesare Benedetti już wkrótce wystartuje dla Polski? "Jestem blisko, ale dalej czekam"

Włoski kolarz Cesare Benedetti z worldtourowej ekipy Bora-Hansgrohe od lat związany jest z Polską. Stara się również o polskie obywatelstwo. Pojawiały się nawet informacje, że już je dostał, ale sam zawodnik zaprzecza. Mówi, że wciąż czeka. I opowiedział w „Wolnej Sobocie” w Programie 1 Polskiego Radia historię swojego polskiego życia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe