Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo szybkie

Dobre rezultaty Polaków. "Kibice na trybunach nas unoszą"

To był udany dzień dla reprezentantów Polski w trakcie Pucharu Świata rozgrywanego w Tomaszowie Mazowieckim. Damian Żurek zajął siódme miejsce w biegu na 500 metrów i awansował do czołowej dziesiątki w klasyfikacji generalnej. Drużyna pań zajęła piąte miejsce i tym samym zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata. Zawodnicy zgodnie przyznawali, że niósł ich doping wspaniałych, polskich kibiców.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe łyżwiarstwo szybkie SPORT

Piknik Olimpijski 2022. "Olimpijczycy mają wielką moc". Rozmowa z Katarzyną Woźniak-Niedźwiedzką

Katarzyna Woźniak-Niedźwiedzka w audycji "Wolna Sobota z Jedynką" opowiedziała o swojej karierze, o doświadczeniach sportowców w czasie pandemii i o 23. Pikniku Olimpijskim. – Dzisiaj jest piękna inicjatywa, piękna możliwość spotkania się z dzieciaczkami i całymi rodzinami – mówiła Katarzyna Woźniak-Niedźwiedzka, łyżwiarka szybka, medalistka olimpijska w rozmowie z radiową Jedynką. 
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska rodzina dzieci rehabilitacja hobby wolny czas łyżwiarstwo szybkie Daniel Wydrych Karolina Rożej

Paweł Abratkiewicz i PZŁS w końcu się dogadali. Kadra ma nowego trenera. "Potrzebny był ten ruch"

– Cały czas miałem styczność z reprezentacją Polski, bo spotykaliśmy się na imprezach międzynarodowych. Miałem okazję oglądać Polaków z boku i nie ukrywam, że śledziłem, jak sobie dają radę – mówi nowy trener główny reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim Paweł Abratkiewicz, który wraca do Polski, po tym jak kilka lat temu znalazł pracę za granicą, bo jak mówił w wywiadzie dla portalu PolskieRadio24.pl: w Polsce po prostu go nie chciano. 
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe łyżwiarstwo szybkie SPORT