Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo szybkie

Wójcik na podium w Tomaszowie. Polka błysnęła w zawodach PŚ

Wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego znów w Polsce! W piątek w Tomaszowie Mazowieckim najlepsi panczeniści globu zainaugurowali czwarty w tym sezonie Puchar Świata. Okrzyki i gromkie brawa publiczności zgromadzonej w Arenie Lodowej zagrzewały do szybkiej jazdy zwłaszcza Polaków, którzy w premierowym dniu osiągnęli kilka wartościowych rezultatów. Brązowy medal na 500 metrów zdobyła wracająca do wysokiej formy Andżelika Wójcik, a szósty na 1000 metrów mężczyzn był Damian Żurek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe Andżelika Wójcik

Tomaszów Mazowiecki i Arena Lodowa miały być ich domem. Łyżwiarze zostali na lodzie

- Temat powinien zatoczyć szersze kręgi, bo sprawa jest kuriozalna, że mamy taki obiekt, jedyny w Polsce, i nie ma na niego środków. Rozumiem, że miasto nie jest w wstanie samodzielnie ponieść kosztów mrożenia, bo są ogromne koszty energii, ale myślę, że są jeszcze inne instytucje, które by mogły pomóc - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Paweł Abratkiewicz, trener polskich łyżwiarzy szybkich. 
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe SPORT

Polska ugości cztery wielkie imprezy łyżwiarskie

To będzie niezwykła zima dla fanów polskiego łyżwiarstwa! W grudniu, styczniu i lutym w Polsce odbędą się bowiem aż cztery wielkie imprezy w łyżwiarstwie szybkim i short-tracku. – Jesteśmy dumni, bo kolejny raz Międzynarodowa Unia Łyżwiarska doceniła naszą pracę – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie short track sporty zimowe Gdańsk Tomaszów Mazowiecki SPORT