Polskie Radio
Section05
michał probierz

Trudne wyjazdy na start. Kiedy grają Polacy?

Piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie występy w grupie A1 Ligi Narodów od wyjazdowego meczu ze Szkocją 5 września, a trzy później - również na boisku rywala - zagra z Chorwacją. W tej grupie wystąpi też Portugalia. Losowanie odbyło się w czwartek, a w piątek UEFA ogłosiła terminarz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Liga Narodów michał probierz PZPN reprezentacja Chorwacji reprezentacja Portugalii reprezentacja Szkocji

"Mocno go frustruje". Probierz murem za Lewandowskim, hiszpańskie media cytują selekcjonera

Robert Lewandowski i jego FC Barcelona przeżywają ostatnio bardzo trudny czas. Czy zawirowania wokół zespołu mistrza Hiszpanii mogą wpłynąć na dyspozycję "Lewego" w reprezentacji Polski? - Sytuacja klubu mocno go frustruje - powiedział selekcjoner Michał Probierz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski fc barcelona la liga michał probierz reprezentacja Polski Euro 2024

Probierz szykuje niespodziankę? Znalazł kandydata do kadry

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz nie wykluczył w rozmowie z kanałem Łączy Nas Piłka, że na marcowe mecze barażowe w eliminacjach do mistrzostw Europy powoła pomocnika Antalyasporu Jakuba Kałuzińskiego. - On jest kandydatem do gry w kadrze. W szczególności, że znam go z reprezentacji młodzieżowej - podkreślił szkoleniowiec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 michał probierz liga turecka

Probierz odejdzie z reprezentacji? "Jest charakterny"

W marcu reprezentację Polski czekają baraże, które zadecydują o losach awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Według wiceprezesa PZPN Adama Kaźmierczaka, w przypadku niepowodzenia walki o Euro 2024, z posadą może pożegnać się selekcjoner Michał Probierz. - Bez względu na zapisy w kontrakcie, jeśli nie wywalczy awansu, moim zdaniem nie będzie dłużej selekcjonerem drużyny narodowej - powiedział działacz w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna michał probierz reprezentacja Polski Euro 2024 PZPN

TYLKO U NAS Spokojnie, to tylko awaria? Polska śni o Euro 2024

Rok 2023 był dla piłkarskiej reprezentacji Polski niekończącym się pasmem porażek i upokorzeń. Biało-Czerwoni nie zdołali zakwalifikować się na Euro 2024 mimo stosunkowo łatwej grupy eliminacyjnej, a PZPN wielokrotnie skompromitował się wizerunkowo. Nadal jednak nie wszystko stracone - Polacy mają szanse na awans po barażach.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna Cezary Kulesza michał probierz Robert Lewandowski Euro 2024 sport 2023 SPORT