Polskie Radio
Section05
Raw Air

Raw Air 2024. Fenomenalny Stefan Kraft - KLASYFIKACJA

Tegoroczna edycja turnieju Raw Air ruszyła 8 marca i zakończyła się 17 marca. Rywalizacja toczyła się kolejno w Oslo, Trondheim i Vikersund. Siódma edycja odbywającej się w Norwegii imprezy różniła się od poprzednich nowym formatem, który miał uatrakcyjnić rywalizację. W klasyfikacji generalnej cyklu zwyciężył Stefan Kraft.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Stefan Kraft

Sobota bez lotów. Jest nowy plan na zawody w Vikersund

Nie udało się rozegrać sobotniego konkursu lotów narciarskich w Vikersund. Organizatorzy przegrali ze zbyt mocno wiejącym wiatrem. Nowy plan zakłada rozegranie jednoseryjnych zawodów, które mają rozpocząć się w niedzielę o godzinie 11.05. Drugi niedzielny konkurs ma odbyć się zgodnie z planem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Aleksander Zniszczoł Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch

Czas na loty w Vikersund. Wygra... pogoda?

Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wystąpią w sobotnim konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. Maciej Kot odpadł w piątkowych kwalifikacjach, które wygrał Słoweniec Peter Prevc. Sobotnia rywalizacja stoi jednak pod znakiem zapytania. Wszystko przez warunki atmosferyczne.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Aleksander Zniszczoł Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Peter Prevc Stefan Kraft

Zniszczoł cieszy się lataniem: normalne skoki się skończyły

Aleksander Zniszczoł zajął piąte miejsce w prologu do sobotniego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. - Widać, że potrafię latać. Po prostu tym się cieszę. Normalne skoki się już skończyły. Teraz została już tylko zabawa i cieszenie się lotami - powiedział Aleksander Zniszczoł w rozmowie z Eurosportem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Aleksander Zniszczoł

Wygrana i rekord Kobayashiego. Polacy bez błysku w Trondheim

Japończyk Ryoyu Kobayahi wygrał we wtorek konkurs na skoczni normalnej w Trondheim, który był zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air oraz Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy spisali się słabo - najlepszy z nich Aleksander Zniszczoł zajął 22. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Maciej Kot Piotr Żyła Dawid Kubacki Aleksander Zniszczoł Kamil Stoch Stefan Kraft Ryoyu Kobayashi Peter Prevc Andreas Wellinger

Najpierw podium, potem kontuzja. Norweg kończy Raw Air

Turniej Raw Air przenosi się z Oslo do Trondheim, gdzie we wtorek i w środę zostaną rozegrane kolejne konkursy. W rywalizacji pozostało już tylko 50 skoczków. Z norweskiego turnieju musiał się wycofać reprezentant gospodarzy Kristoffer Eriksen Sundal, który odczuwa skutku upadku z kwalifikacji do niedzielnych zawodów na skoczni Holmenkollenbakken.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie SPORT sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24

Drugi konkurs w Oslo. Żyła z szansami na "10" cyklu Raw Air

W niedzielę w Oslo odbędzie się drugi konkurs cyklu Raw Air, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. W kwalifikacjach wystąpią Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła, który po dwóch etapach zajmuje 15. lokatę i jest najlepszy z Polaków.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PŚ w skokach 2023/24 sporty zimowe Skoki narciarskie Aleksander Zniszczoł Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła Maciej Kot