Polskie Radio
Section05
reprezentacja Albanii

Kto jedzie na Euro 2024? Pełna lista uczestników

Lista drużyn, które wystąpią na Euro 2024 jest już niemal kompletna. We wtorek toczy się walka o ostatnie miejsca w gronie drużyn, które zobaczymy na turnieju w Niemczech. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Francji reprezentacja Anglii reprezentacja Ukrainy reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Czech reprezentacja Holandii reprezentacja Danii reprezentacja Niemiec reprezentacja Portugalii reprezentacja Chorwacji reprezentacja Włoch reprezentacja Belgii reprezentacja Szwajcarii reprezentacja Albanii reprezentacja Rumunii reprezentacja Słowacji reprezentacja Turcji reprezentacja Austrii reprezentacja Węgier reprezentacja Serbii reprezentacja Szkocji reprezentacja Słowenii reprezentacja Gruzji

Hiszpania nie dała rady Kolumbii. Trwa passa "Los Cafeteros"

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała w Amsterdamie Szkocję 4:0 (1:0) w towarzyskim meczu z udziałem drużyn zakwalifikowanych do tegorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. Hiszpania przegrała z kolei z Kolumbią 0:1.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Holandii reprezentacja Kolumbii reprezentacja Czech reprezentacja Norwegii reprezentacja Albanii reprezentacja Turcji reprezentacja Węgier Reprezentacja Chile

Czesi jadą na Euro. Nie zawiedli w ostatnim meczu

Reprezentacja Czech awansowała do finałów piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Nasi południowi sąsiedzi w meczu ostatniej kolejki pewnie wygrali 3:0 w Ołomuńcu z Mołdawią i dołączyli do Albanii, która już wcześniej zapewniła sobie awans z eliminacyjnej grupy E. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie trzecie miejsce i swoich szans będzie musiała szukać w wiosennych barażach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Czech Euro 2024 reprezentacja Albanii

Santos jednak przetrwa sztorm? "Ja bym go nie zwalniał"

Reprezentacja Polski przegrała z Albanią w meczu 6. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy. To trzecie spotkanie zakończone porażką Biało-Czerwonych pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa. Pojawiły się głosy nawołujące do dymisji szkoleniowca, ale nie każdy uważa, że kadra potrzebuje zmian. - Trzeba być powściągliwym. Jestem optymistą i człowiekiem życzliwym reprezentacji. Mam prawo głośno powiedzieć, że trenera Fernando Santosa bym nie zmieniał – uważa były selekcjoner polskich piłkarzy Antoni Piechniczek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Fernando Santos Antoni Piechniczek

Kulesza ma wezwać Santosa na rozmowę. Kosztowna dymisja?

Reprezentacja Polski przegrała z Albanią w wyjazdowym meczu 6. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy. To trzecie spotkanie zakończone porażką Biało-Czerwonych pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa. Pojawiły się głosy nawołujące do dymisji szkoleniowca. Cezary Kulesza, prezes PZPN ma się spotkać z selekcjonerem po powrocie z Albanii. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Fernando Santos

"Czarek, skasuj to proszę". Riposta po słowach prezesa PZPN

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza po przegranym przez naszą reprezentację meczu z Albanią (0:2) napisał w mediach społecznościowych, że wciąż wierzy w awans drużyny do mistrzostw Europy. "Walczymy do końca, choć nie wszystko zależy od nas" - podkreślił. Szybko na wpis prezesa zareagował były prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Cezary Kulesza PZPN Fernando Santos Euro 2024

Szczęsny dosadnie. "Zawód i dużo wstydu"

Reprezentacja Polski przegrała z Albanią w wyjazdowym meczu 6. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy. - Nie bardzo w piłce wierzę w zbieg niefortunnych zdarzeń czy pecha. Wygrał zespół, który strzelił dwie bramki. My nie stworzyliśmy praktycznie żadnej dogodnej sytuacji. Niefajny mecz - przyznał po meczu Wojciech Szczęsny w rozmowie z TVP Sport.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Albanii wojciech szczęsny