Polskie Radio
Section05
zabawy dla dzieci

Adam Małysz gościem Polskiego Radia Dzieciom

W dniu urodzin naszego mistrza porozmawiamy z Adamem Małyszem (prezesem Polskiego Związku Narciarskiego), czterokrotnym zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, o początkach skakania, motywacji do treningów, najtrudniejszych turniejach w skokach narciarskich, ulubionych skoczniach i.. rajdach samochodowych.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski radio dla dzieci Rodzinny W-F radio bez reklam radio dla rodziców DAB+

"Rodzinny WF". Trening zapaśniczy dla dzieci

Wbrew obiegowym opiniom ćwiczenia siłowe nie są zadaniami, które przeważają na treningach zapaśniczych dzieci. Treningi dla najmłodszych grup w przeważającej części to po prostu zajęcia ogólnorozwojowe. Dużą uwagę zwraca się w nich na rozwój motoryki, koordynację ruchową, balans ciała oraz wzmocnienie elastyczności ścięgien i mięśni, czyli wszystkiego, co sprawia, że dziecko będzie mogło wykazać się optymalną, a nawet ponadstandardową sprawnością fizyczną.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski

"Rodzinny WF". Warcaby

Warcaby nie cieszą się wprawdzie takim prestiżem jak szachy, ale ta gra to doskonała gimnastyka umysłu! Gra w warcaby posiada wiele odmian, spośród których uważane za dyscyplinę sportową są jedynie warcaby polskie, rozrywane na szachownicy o stu polach, nazywane też międzynarodowymi. W większości krajów gra odbywa się jednak planszy posiadającej 64 pola, gdzie każdy z zawodników ma po 12 pionków.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci