Polskie Radio
Section05
podróż z dzieckiem

W podróży z dzieckiem. Foxes in Eden: kamper daje poczucie bezpieczeństwa

Zofia Samsel i Jakub Tolak - twórcy videobloga Foxes in Eden, rozpoczęli życie w zbudowanym przez siebie kamperze. Podróżują z małą córką Tosią - po raz pierwszy córka wyjechała z nimi na półroczną podróż w wieku 5 miesięcy. - Ciężko było się do tego przygotować, w ogóle cokolwiek przewidzieć. Uznaliśmy, że tak jak dotychczas rzucaliśmy się w przygodę, tak teraz też odpowiedzialnie rzucimy się w przygodę rodzicielską - opowiada Jakub Tolak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka podróże Martyna Matwiejuk

ART. SPONSOROWANY Trasoumilacze, czyli recepta na udaną podróż z dziećmi od OTOMOTO i Natalii Kukulskiej

Wakacje powoli się kończą, czas na ostatnie wspólne dłuższe wyjazdy. Jeśli do tej pory nie zagraliście w Trasoumilacze ze swoimi dziećmi, najwyższa pora to zrobić! Trasoumilacze to 6 gier słownych, zaproponowanych przez OTOMOTO, z myślą o podróżach autem lub pociągiem. Marka wraz z ambasadorką tej edukacyjnej akcji, Natalią Kukulską, zachęca opiekunów i dzieci do cyfrowego detoksu - tablety i smartfony zamieniamy na rodzinne rozgrywki. Trasoumilacze nie tylko poradzą sobie z nudą, ale pomogą Waszym pociechom doskonalić umiejętności językowe, rozwijać kreatywność, a także nauczą je współpracy, koncentracji i logicznego myślenia.
Zobacz więcej na temat:  zabawa kreatywna zabawa z dzieckiem zabawy dla dzieci Natalia Kukulska

Prowansja oczami podróżującej mamy

Magda i Sergiusz Pinkwart w audycji Dziecko w drodze gościli Kasię Myślicką, autorkę bloga kids&go i przewodnika dla rodzin wybierających się do Prowansji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem Polskiego Radia Dzieciom o Prowansji poznanej z bliska. Kasia Myślicka mieszka na co dzień na lawendowych wzgórzach Luberonu i wolne chwile spędza na zwiedzaniu południowych rejonów Francji nazywanych rajem na ziemi.
Zobacz więcej na temat:  podróże DAB+

Rodzinne spotkanie z dzikimi zwierzętami

Lista zagrożonych gatunków stale wzrasta, dlatego też coraz głośniej mówi się o tym, jak ważna jest edukacja na temat dzikich zwierząt i środowiska ich życia. Z czasem jednak to może nie wystarczyć, a nauka w tym kierunku na tyle wzbudzi nasze zainteresowanie, że w pewnym momencie zechcemy zobaczyć niektóre gatunki zwierząt na własne oczy. O tym jak przygotować dzieci i siebie na taką podróż opowiadają goście audycji i miłośnicy zwierząt, Anna i Krzysztof Kobus.
Zobacz więcej na temat:  Dziecko w drodze