Muzyka

Gala Polskiego Radia - zobacz cały koncert

01.10.2011 22:10
Uroczystym zwieńczeniem obchodów 85-lecia Polskiego Radia była wielka Gala z udziałem Stinga, która odbyła się 17 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie.
Obejrzyj
Kulisy Gali Polskiego Radia

Gwiazdą specjalną wydarzenia był Sting, który wystąpił wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Adama Sztaby.

Sting zaprezentował publiczności cztery przeboje ze swojej ostatniej płyty "Symphonicities". Przed występem prezes Zarządu Polskiego Radia Jarosław Hasiński wręczył brytyjskiemu artyście Honorowy Złoty Mikrofon "za wybitne osiągnięcia artystyczne, mistrzowskie łączenie gatunków i stylów, za naturalność, wrażliwość i pozytywne emocje oraz wspaniałe kompozycje obecne na antenach Polskiego Radia przez kilkadziesiąt lat".

Oprócz Stinga zagrali: Perfect, T.Love, Raz Dwa Trzy, Robert Gawliński, Maciej Maleńczuk i Anna Maria Jopek oraz Caro Emerald.

Galę, utrzymaną w konwencji prowadzonej na żywo audycji radiowej, poprowadzili Marek Niedźwiecki i Grażyna Torbicka.

Na scenie pojawili się znani i lubiani Trójkowi dziennikarze: Michał Olszański, Marcin Łukawski, Beata Michniewicz, Piotr Baron, Agnieszka Szydłowska, Kuba Strzyczkowski, a także Marcin Kydryński. W trakcie uroczystości łączono się z Arturem Andrusem, który dyżurował w studiu przy Myśliwieckiej, oraz z Wojciechem Mannem.

Na uroczystości był obecny prezydent Bronisław Komorowski, a także wiele osobistości ze świata polityki, kultury i mediów. Transmisje gali przeprowadziły Program III Polskiego Radia, portal polskieradio.pl i TVP2.


Aby obejrzeć cały koncert, oraz zakulisowe wypowiedzi gości Gali, wystarczy klikać ikony kamery w boksie "Video" w ramce po prawej stronie. Zapraszamy.

 

Na stronie specjalnego serwisu poświęconego Gali można znaleźć m.in. wywiad z brytyjskim gwiazdorem, poświęcone mu archiwalne audycje Marcina Kydryńskiego oraz opowieści o radiowych przygodach polskich wykonawców zaproszonych na jubileusz Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za dobry produkt trzeba zapłacić

01.10.2011 22:05
Sting zdradza Piotrowi Metzowi, co myśli o krążących w sieci pirackich nagraniach z jego koncertów, twórczości swoich dzieci, oraz o... serialu "Bonanza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń