Muzyka

Gala Polskiego Radia - zobacz cały koncert

01.10.2011 22:10
Uroczystym zwieńczeniem obchodów 85-lecia Polskiego Radia była wielka Gala z udziałem Stinga, która odbyła się 17 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie.
Posłuchaj
104'25 Uroczysta gala Moje.polskieradio.pl z okazji 85-lecia Polskiego Radia.
więcej
Obejrzyj
Kulisy Gali Polskiego Radia
Gwiazdy na Gali moje.polskieradio.pl
Gwiazdy na Gali moje.polskieradio.pl
Gala moje.polskieradio.pl - zobacz zdjęcia!
Gala moje.polskieradio.pl - zobacz zdjęcia!

Gwiazdą specjalną wydarzenia był Sting, który wystąpił wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Adama Sztaby.

Sting zaprezentował publiczności cztery przeboje ze swojej ostatniej płyty "Symphonicities". Przed występem prezes Zarządu Polskiego Radia Jarosław Hasiński wręczył brytyjskiemu artyście Honorowy Złoty Mikrofon "za wybitne osiągnięcia artystyczne, mistrzowskie łączenie gatunków i stylów, za naturalność, wrażliwość i pozytywne emocje oraz wspaniałe kompozycje obecne na antenach Polskiego Radia przez kilkadziesiąt lat".

Oprócz Stinga zagrali: Perfect, T.Love, Raz Dwa Trzy, Robert Gawliński, Maciej Maleńczuk i Anna Maria Jopek oraz Caro Emerald.

Galę, utrzymaną w konwencji prowadzonej na żywo audycji radiowej, poprowadzili Marek Niedźwiecki i Grażyna Torbicka.

Na scenie pojawili się znani i lubiani Trójkowi dziennikarze: Michał Olszański, Marcin Łukawski, Beata Michniewicz, Piotr Baron, Agnieszka Szydłowska, Kuba Strzyczkowski, a także Marcin Kydryński. W trakcie uroczystości łączono się z Arturem Andrusem, który dyżurował w studiu przy Myśliwieckiej, oraz z Wojciechem Mannem.

Na uroczystości był obecny prezydent Bronisław Komorowski, a także wiele osobistości ze świata polityki, kultury i mediów. Transmisje gali przeprowadziły Program III Polskiego Radia, portal polskieradio.pl i TVP2.


Aby obejrzeć cały koncert, oraz zakulisowe wypowiedzi gości Gali, wystarczy klikać ikony kamery w boksie "Video" w ramce po prawej stronie. Zapraszamy.

 

Na stronie specjalnego serwisu poświęconego Gali można znaleźć m.in. wywiad z brytyjskim gwiazdorem, poświęcone mu archiwalne audycje Marcina Kydryńskiego oraz opowieści o radiowych przygodach polskich wykonawców zaproszonych na jubileusz Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za dobry produkt trzeba zapłacić

01.10.2011 22:05
Sting zdradza Piotrowi Metzowi, co myśli o krążących w sieci pirackich nagraniach z jego koncertów, twórczości swoich dzieci, oraz o... serialu "Bonanza".
Za dobry produkt trzeba zapłacić
Obejrzyj
Wywiad ze Stingiem cz.2

- Żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest dostępne. Jeśli jednak chcesz mieć produkt wysokiej jakości, my go dostarczymy. Ale musisz zapłacić - mówił Sting w wywiadzie przeprowadzonym przez Piotra Metza, odnosząc się do kwestii nielegalnego krążenia dóbr w sieci.

W rozmowie, która miała miejsce latem tuż po sztokholmskim koncercie artysty, Sting odniósł się również do muzycznej kariery swoich dzieci. W ślady uzdolnionego taty, z szóstki jego potomków, poszli: 19-letnia córka Coco, grająca w zespole I Blame Coco, oraz 33-letni Joe, śpiewający w grupie Fiction Plane.

Aby obejrzeć drugą część wywiadu ze Stingiem, wystarczy kliknąć  w ikonę kamery w boksie "Video".

Przypominamy, że podczas Gali z okazji 85-lecia Polskiego Radia Sting wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową wykonał cztery utwory ze swojej ostatniej płyty "Symphonicities". Zapis wideo tego koncertu można zobaczyć TU>>

 

Zobacz śpiewającą córkę Stinga:

Czytaj także

Filmowe tematy Stinga

Okrutny książę Harkonnen, charyzmatyczny Ace Face to nie jedyne pamiętne momenty z filmowej kariery Stinga.
Posłuchaj
17'28 Filmowe tematy Stinga - (Biblia Stingologa - październik 2001)
więcej

Częściej niż oglądać na ekranie, mogliśmy go usłyszeć w ścieżkach dźwiękowych. Lista filmów, w których Sting zaśpiewał jest wyjątkowo długa i różnorodna.

- Sięgnijmy do filmu, który powinien wzbudzać strach, ale we mnie raczej budzi serdeczny uśmiech. Chodzi mi o kinową wersję serialu "Z Archiwum X" – mówił w archiwalnym odcinku trójkowej audycji "Biblia Stingologa", Marcin Kydryński. O dziwo utwór do kinowej wersji mrocznych przygód agentów Foxa Muldera i Dany Scully, utrzymany jest w konwencji pogodnego reggae. – Proszę przyznać, że ta aura nie pasuje do grozy "Z Archiwum X" – żartował redaktor Trójki.

W audycji poświęconej filmowym piosenkom Stinga, nie mogło zabraknąć najbardziej znanego tematu kinowego w którego powstaniu wziął udział, czyli utworu do obrazu "Trzech Muszkieterów" z 1993 roku. Piosenkę "All for love" Sting wykonał wspólnie Rodem Stewartem i Bryanem Adamsem.

- W nagraniu wzięła udział wesoła gromadka, Bryan Adams, Rod Stewart i Sting, ale Sting jakby bardziej bo nie dość że śpiewa, to gra na basie, a poza tym udało mu się przemyciś swojego gitarzystę - mówił przed dziewięciu laty Marcin Kydryński.

"Biblia Stingologa" to nazwa cyklu audycji Marcina Kydryńskiego, przygotowanych w październiku 2001 roku z okazji 50 urodzin brytyjskiego piosenkarza.

Aby wysłuchać odcinka poświęconego filmowym piosenkom Stinga wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Czytaj także

Nielegalne nagrania Stinga

Z jednej strony sporządzone niezgodnie z prawem, z drugiej dają nam pełniejszy obraz prawdy o artyście.
Posłuchaj
21'49 Nielegalne nagrania Stinga (Biblia Stingologa - październik 2001)
więcej

- W audycji sięgniemy do nagrań koncertowych, których Sting nie zdecydował się nigdy wydać, częstokroć z wielką dla nas stratą, bo była to muzyka najwyższej próby - mówił Marcin Kydryński w kolejnym programie z cyklu "Biblia Stingologa".

Bootlegi, czyli nielegalne nagrania muzyczne, z reguły z koncertów rozprowadzane bez zgody artysty, choć przez prawo oceniane jako zjawisko negatywne, dla fanów mają niezwykle znaczenie.

- Bootlegi to jest coś co mnie naprawdę rozczula - mówił redaktor Trójki. - Myślę, że jest w nich jakaś prawda. Słuchając ich człowiek ma wrażenie, że ukradł część życia ukochanemu artyście. Te godziny nagrań nie przerobione w studiach przynoszą nam jakąś prawdę o tym, jak jakiś wieczór wyglądał.

W audycji poświęconej bootlegom z koncertów Stinga Marcin Kydryński zwracał uwagę na ich jeszcze inną pozytywną funkcję. Czasem nagranie wykradzione z mikserskiego stołu i wpuszczone w obieg bez wiedzy muzyka okazuje się bowiem wesją lepszą niż ta umieszczona na legalnym wydawnictwie.

- Z pewnym żalem muszę przyznać, że studyjna interpretacja "Strange Fruit", umieszczona na płycie "A Conspiracy of Hope" jest jedynie bladym odbiciem koncertowej wersji tego amerykańskiego protest songu, umieszczonego na bootlegu z koncertu we włoskiej Umbrii w 1987 roku - mówił Kydryński.

Aby wysłuchać odcinka "Biblii Stingologa", poświęconego stingowym bootlegom, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku, znajdującą się w boksie "Posłuchaj", w ramce po prawej stronie.

"Biblia Stingologa" to nazwa trójkowego cyklu audycji Marcina Kydryńskiego, wyemitowanych w październiku 2001 roku z okazji 50 urodzin brytyjskiego piosenkarza.

Zobacz więcej na temat: Biblia Stingologa boks Sting

Czytaj także

Adam Nowak o gali: Bardzo intensywna publiczność

- Trudno w większości przypadków grać dla oficjeli, ale ja tego nie przyjmuję do głowy. Staram się grać dla ludzi, wiem, że każdy jest wrażliwy - mówił o koncercie z okazji 85-lecia Polskiego Radia, na którym wczoraj wystąpiło Raz Dwa Trzy.
Posłuchaj
10'48 Adam Nowak o gali: Bardzo intensywna publiczność
więcej

Również Marek Niedźwiecki nie spodziewał się, tak gorąco reagującej publiczności.         - Wydawało mi się, że ta publiczność nie będzie taka intensywna, bo trudno było zdobyć bilety - podkreślił prowadzący galę.

Gość "Markomanii" chwalił Adama Sztabę, który dyrygował Polską Orkiestrą Radiową.     - Grywaliśmy sporo koncertów z orkiestrami i to jest bardzo dobre połączenie, ale musi być bardzo czujny dyrygent - podkreślił Adam Nowak.

Lider Raz Dwa Trzy zdradził, że basista Stinga, żalił mu się, że musi tańczyć na scenie. - Byliśmy wczoraj na papierosie przed teatrem i mówi: nienawidzę, ja tego nie chcę robić, to jest niedobre - wspominał Adam Nowak. Muzyk przyznał, że też miał "okres taneczny" podczas swojej artystycznej kariery. - Przy "I tak warto żyć" nawet się wczoraj zastanawiałem, czy by nie zatańczyć - wyznał.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Markomanii" można słuchać w sobotę o 11.00.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu z okazji 85-lecia Polskiego Radia (w ramce po prawej stronie).

(pg)

Czytaj także

Zapraszamy do Trójki - ranek 18 grudnia 2010

Powspominamy wczorajszy koncert z okazji 85-lecia Polskiego Radia.

Porozmawiamy o świętym Mikołaju i jego wizerunku. Czy przystaje do współczesnych czasów?

Połączymy się z naszym wysłannikiem na Białoruś, gdzie jutro odbędą się wybory prezydenckie.

Zapowiemy też atrakcje sportowe weekendu i przejrzymy prasę.

Zapraszamy - Marcin Łukawski i Agnieszka Stępień.

Zobacz więcej na temat: Białoruś Polska

Czytaj także

Sting uświetnił galę Polskiego Radia

- Lepszego koncertu na 85-lecie Polskiego Radia nie można było sobie wymarzyć - podsumował galę Polskiego Radia Marek Niedźwiecki.
Posłuchaj
00'41 Po koncercie 85-lecie Polskiego Radia
więcej

W Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji 85-lecia Polskiego Radia. Jej gwiazdą specjalną był Sting, który wystąpił wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Adama Sztaby. Sting zaprezentował publiczności cztery przeboje ze swojej ostatniej płyty "Symphonicities". Prezes Zarządu Polskiego Radia Jarosław Hasiński wręczył brytyjskiemu artyście Honorowy Złoty Mikrofon "za wybitne osiągnięcia artystyczne, mistrzowskie łączenie gatunków i stylów, za naturalność, wrażliwość i pozytywne emocje oraz wspaniałe kompozycje obecne na antenach Polskiego Radia przez kilkadziesiąt lat".

Oprócz Stinga zagrali: Perfect, T.Love, Raz Dwa Trzy, Robert Gawliński, Maciej Maleńczuk, Anna Maria Jopek oraz Caro Emerald - w większości również z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.

Galę, utrzymaną w konwencji prowadzonej na żywo audycji radiowej, poprowadzili Marek Niedźwiecki i Grażyna Torbicka. Na scenie pojawili się znani i lubiani Trójkowi dziennikarze: Michał Olszański, Marcin Łukawski, Beata Michniewicz, Piotr Baron, Agnieszka Szydłowska, Kuba Strzyczkowski, a także Marcin Kydryński. W trakcie uroczystości łączono się z Arturem Andrusem, który dyżurował w studiu przy Myśliwieckiej, oraz z Wojciechem Mannem.

Na uroczystości był obecny prezydent Bronisław Komorowski, a także wiele osobistości ze świata polityki, kultury i mediów. Transmisje gali przeprowadziły Program 3 Polskiego Radia, portal polskieradio.pl i TVP2.

Na stronie Polskiego Radia można znaleźć m.in. wywiad z brytyjskim gwiazdorem, poświęcone mu archiwalne audycje Marcina Kydryńskiego oraz opowieści o radiowych przygodach polskich wykonawców zaproszonych na jubileusz Polskiego Radia.

Zobacz kulisy gali Polskiego Radia >>>

sm

Czytaj także

Adam Nowak o gali: Bardzo intensywna publiczność

- Trudno w większości przypadków grać dla oficjeli, ale ja tego nie przyjmuję do głowy. Staram się grać dla ludzi, wiem, że każdy jest wrażliwy - mówił o koncercie z okazji 85-lecia Polskiego Radia, na którym wczoraj wystąpiło Raz Dwa Trzy.
Posłuchaj
10'48 Adam Nowak o gali: Bardzo intensywna publiczność
więcej

Również Marek Niedźwiecki nie spodziewał się, tak gorąco reagującej publiczności.         - Wydawało mi się, że ta publiczność nie będzie taka intensywna, bo trudno było zdobyć bilety - podkreślił prowadzący galę.

Gość "Markomanii" chwalił Adama Sztabę, który dyrygował Polską Orkiestrą Radiową.     - Grywaliśmy sporo koncertów z orkiestrami i to jest bardzo dobre połączenie, ale musi być bardzo czujny dyrygent - podkreślił Adam Nowak.

Lider Raz Dwa Trzy zdradził, że basista Stinga, żalił mu się, że musi tańczyć na scenie. - Byliśmy wczoraj na papierosie przed teatrem i mówi: nienawidzę, ja tego nie chcę robić, to jest niedobre - wspominał Adam Nowak. Muzyk przyznał, że też miał "okres taneczny" podczas swojej artystycznej kariery. - Przy "I tak warto żyć" nawet się wczoraj zastanawiałem, czy by nie zatańczyć - wyznał.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Markomanii" można słuchać w sobotę o 11.00.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu z okazji 85-lecia Polskiego Radia (w ramce po prawej stronie).

(pg)

Czytaj także

Polskie Radio 24 czyli informacje przez całą dobę

Po raz pierwszy w Polsce słuchacze otrzymują kanał, na którym mogą posłuchać wiadomości, komentarzy i rozmów ze wszystkich anten Polskiego Radia.
Posłuchaj
00'29 Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński
00'30 Dyrektor IAR Monika Kaniewska o projekcie PR 24
więcej

Polskie Radio 24 to radio informacyjne nadające przez całą dobę w Internecie. Projekt przygotowany został przez dziennikarzy Informacyjnej Agencji Radiowej dostępny jest już na platformie moje.polskieradio.pl. 

Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński podkreśla, że projekt Polskie Radio 24 jest innowacyjny w skali europejskiej. Dyrektor IAR Monika Kaniewska powiedziała, że Polskie Radio 24 jest adresowane do ludzi ciekawych świata.

 

Ramówka stacji tworzona jest w oparciu o najlepsze audycje informacyjne i publicystyczne Polskiego Radia. Dzięki temu w jednym miejscu internauci posłuchają "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki, "Zapraszamy do Trójki" i "Salonu Politycznego" z Trójki, magazynów Jedynki – "Polska i Świat" czy "Z Kraju i ze świata" a nawet audycji publicystycznych Programu Piątego - Radia dla Zagranicy oraz niektórych audycji Czwórki.

Jeszcze nie ma na kontynencie internetowej stacji radiowej, w której 90 procent czasu poświęcano by na informację i publicystykę.

Polskie Radio 24 nadaje dzienniki Programu 1 i 3, poprzedzane informacjami Radia Kierowców, przygotowywanymi przez dziennikarzy Informacyjnej Agencji Radiowej 

Polskie Radio 24 to także relacje na żywo dziennikarzy IAR z całego kraju w tym z Sejmu, Senatu, Pałacu Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także z miejsc, gdzie nie może zabraknąć reportera m.in. miejsc klęsk żywiołowych, wypadków i katastrof.

Na program Polskiego Radia 24 składają się też najnowsze relacje korespondentów zagranicznych Polskiego Radia m.in. z Moskwy, Mińska, Paryża, Delhi, Pekinu, Kijowa, Rzymu, Londynu, Lizbony, Waszyngtonu i Chicago.

W nowym kanale internetowy na platformie moje.polskie.pl pojawiać się będą także relacje reporterów publicznych rozgłośni regionalnych współpracujących z Polskim Radiem.

Z Polskim Radiem 24 słuchacze przeniosą się na areny najważniejszych imprez sportowych obsługiwanych na żywo przez redakcję sportową IAR  kierowaną przez redaktora Tomasza Zimocha.