Polskie Radio
Section05
Theresa May

Londyn: O co chodziło zamachowcom?

- Z jednej strony incydent w Londynie mógł być aktem odwetu nacjonalistycznych organizacji brytyjskich. Z drugiej, podziały w świecie islamskim są tak silne, że musimy dowiedzieć się, jaki to był meczet i poczekać, aż twórcy zamachu ogłoszą o co im chodziło – powiedział w Debacie Poranka Piotr Pałka (Rebelya). Wydarzenie w Londynie komentowali także w Polskim Radiu 24 publicystka Katarzyna Kozłowska i Dawid Wildstein (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Londyn zamach terroryzm Theresa May islam

Dwaj Panowie „Z” o politycznych zmianach w Europie

Na przestrzeni ostatnich dni w dwóch ważnych – z politycznego punktu widzenia – krajach europejskich odbyły się wybory parlamentarne. W Wielkiej Brytanii sytuacja rządu się skomplikowała, a we Francji wiele wskazuje na to, że prezydent Emmanuel Macron będzie miał stabilną większość.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Wielka Brytania Unia Europejska David Cameron Theresa May Emmanuel Macron wybory w Wielkiej Brytanii wybory we Francji wybory parlamentarne

Czy Boris Johnson zastąpi na stanowisku premiera Theresę May?

Czy zamieszanie polityczne w Wielkiej Brytanii zakończy się ustąpieniem ze stanowiska premier Theresy May? Niedzielne wydania dzienników na Wyspach poinformowały o tym, że minister spraw zagranicznych Boris Johnson jest faworytem Partii Konserwatywnej do zastąpienia Theresy May po utracie przez partię bezwzględnej większości w Izbie Gmin. Sprawę skomentowaliśmy w magazynie „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielka Brytania wybory parlamentarne Theresa May Boris Johnson

Ukraińcy mogą wjeżdżać do Unii Europejskiej bez wiz

Pierwszy dzień bezwizowego ruchu obywateli Ukrainy po terytorium państw Unii Europejskiej, wybory parlamentarne we Francji, a także powyborcze zamieszanie na brytyjskiej scenie politycznej. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina wizy Unia Europejska Francja wybory parlamentarne Emmanuel Macron Wielka Brytania Brexit Theresa May Boris Johnson