Polskie Radio
Section05
Bruksela

Unijna narada. Szef MSWiA za odsyłaniem imigrantów

W Brukseli dziś kolejna unijna narada poświęcona pracom nad nowym prawem azylowym. Będą o tym dyskutować ministrowie spraw wewnętrznych 28 krajów. Mariusz Błaszczak powiedział w środę, że jest za odsyłaniem uchodźców do ich ojczyzn i - jak zaznaczył w TVP Info - taką propozycję przedstawi na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych UE w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie MSWiA Mariusz Błaszczak uchodźcy Bruksela Unia Europejska ŚWIAT

"Nie spodziewam się wdrożenia sankcji wobec Polski"

We wtorek unijny liderzy dyskutowali na temat sytuacji w naszym kraju i prowadzonej przez Brukselę procedurze kontroli praworządności. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans mówił po spotkaniu, że uzyskał poparcie większości państw dla swych działań i rekomendacji dla Polski. – Nie spodziewam się wdrożenia sankcji, ale Rzeczpospolita płaci za błędną politykę PiS na zewnątrz, dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Michał Ujazdowski Frans Timmermans Komisja Europejska Bruksela Prawo i Sprawiedliwość

PKB wzrósł o 4 proc. w I kwartale 2017 roku

Główny Urząd Statystyczny podał, że PKB w pierwszym kwartale był o 4 proc. wyższy, niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W Brukseli odbyło się spotkanie unijnych ministrów do spraw europejskich, na którym omawiana była kwestia praworządności w Polsce. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pkb Główny Urząd Statystyczny Bruksela Komisja Europejska apteka

Kraje UE za pracami ws. praworządności w Polsce

W Brukseli zakończyło się spotkanie unijnych ministrów do spraw europejskich. Omawiana była m.in. sytuacja w Polsce. Wnioskowała o to Komisja Europejska, która uważa, że w naszym kraju istnieje systemowe zagrożenie dla praworządności. O spotkaniu ws. Polski mówił w audycji Gorący Temat Dawid Wildstein, szef publicystyki w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska Frans Timmermans PolskieRadio 24

Beata Szydło: na szczycie UE byliśmy skuteczni

Przywódcy 27 państw członkowskich przyjęli na szczycie w Brukseli wytyczne do negocjacji w sprawie Brexitu. - Polska skutecznie wpisała do wytycznych Rady Europejskiej wszystkie swoje oczekiwania wobec negocjacji o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - oświadczyła premier Beata Szydło po spotkaniu. Podkreśliła rolę europejskiej jedności, która pozwoliła szybko zatwierdzić dokument.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Brexit Unia Europejska Bruksela POLSKA