Polskie Radio
Section05
Brexit

William i Kate w Polsce. Jakie korzyści przyniesie wizyta

Brytyjska para książęca rozpoczęła trzydniową wizytę w Polsce. Księżna Kate i książę William złożyli już wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, a przed nimi zwiedzanie Muzeum Stutthof i Europejskiego Centrum Solidarności. Czemu służą tego rodzaju wizyty? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli dr Wojciech Lewandowski z Grupy Badawczej Britannia UW oraz Patrick Ney, brytyjczyk mieszkający w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 książę William Kate Middleton Wielka Brytania Brexit Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda Kate i William w Polsce pr24 Kate i William Kate i William w Polsce

Spór o finanse w negocjacjach ws. Brexitu

Główny negocjator KE ds. Brexitu Michel Barnier powtórzył w środę, że kwestia rozliczenia finansowego Wielkiej Brytanii ma kluczowe znaczenie. Skrytykował brytyjskie propozycje dot. praw obywateli i wezwał Londyn do przedstawienia stanowiska w innych obszarach. O negocjacjach w sprawie Brexitu mówiła w audycji Magazyn Europejski korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Londyn Theresa May

Theresa May apeluje do opozycji o współprace ws. Brexitu

Theresa May apeluje do opozycji o współpracę w "krytycznych czasach" Brexitu. Brytyjska premier wygłosiła dziś pierwszą dużą przemowę od czasów czerwcowych wyborów. Jednym z wątków był apel, by opozycja była konstruktywna. Brytyjska premier przyznawała, że potrzebuje wsparcia po tym, jak prowadzona przez nią partia utraciła większość parlamentarną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Theresa May Brexit Wielka Brytania Europa