Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

Brexit: Polacy nie nie będą masowo wracać do Polski

Po Brexicie do wyjazdu z Wielkiej Brytanii może zostać zmuszonych kilkaset tysięcy Polaków. Eksperci twierdzą, że nie oznacza to jednak, że wrócą oni na polski rynek pracy. Część z nich wybierze zapewne inny kierunek emigracji. Tym, którzy wrócą do Polski, zdobyte za granicą doświadczenie może wcale nie ułatwiać, a wręcz utrudniać znalezienie zatrudnienia. Ponadto wracający z emigracji Polacy będą mieli konkurencję w postaci tańszych imigrantów z Ukrainy, których jest już około miliona. 
Zobacz więcej na temat:  Brexit praca rynek pracy Wielka Brytania

Brexit: główny negocjator UE z wizytą w Warszawie

Premier Beata Szydło spotkała się z Głównym Negocjatorem KE ds. Brexitu. Michelem Barnierem. Tematem rozmowy były warunki i zasady opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię oraz relacji po wyjściu tego państwa ze Wspólnoty. Jak polska chce zaznaczyć swoje stanowisko w sprawie Brexitu? Gościem Polskiego Radia 24 był Wojciech Przybylski, redaktor naczelny Res Publica Nova.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Theresa May Wielka Brytania

Rozmowy o Brexicie. "Ważne jest trzymanie frontu solidarności"

Główny negocjator UE ws. Brexitu odwiedza europejskie stolice, by ustalić priorytety poszczególnych krajów. W czwartek jest w Warszawie. - Dla nas najważniejszy jest los prawie miliona Polaków, którzy przebywają i pracują w Wielkiej Brytanii – mówi w audycji "W samo południe" eurodeputowany Janusz Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Janusz Lewandowski Brexit Unia Europejska Wielka Brytania