Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

Wytyczne Komisji Europejskiej ws. Brexitu

- Brytyjczycy nie przewidzieli Brexitu. Przed referendum dominowała demagogia. Dopiero teraz przekonują się co to znaczy, po ponad 40 latach wystąpić z Unii Europejskiej – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Zygmunt Janiec z Uczelni Łazarskiego. Gość odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego posiedzenia Rady ds. Ogólnych, podczas którego kraje członkowskie Unii mają przyjąć projekt zaleceń KE ws. negocjacji dot. Brexitu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania UE Unia Europejska

Zmniejsza się przewaga Konserwatystów nad Partią Pracy

Brytyjska lewica zmniejsza dystans do Konserwatystów. Według najnowszego sondażu dystans dzielący partię Jeremy'ego Corbyna od stronnictwa Theresy May jest najmniejszy od początku roku i wynosi 9 punktów procentowych. O zmieniającej się sytuacji na brytyjskiej scenie politycznej, tuż przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, mówiliśmy w magazynie „Świat w Powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania sondaż Theresa May Anglia

"Emigracja ambicji". Edyta Hołdyńska śladami polskich emigrantów

Osiem różnych historii, motywów i życiowych wyborów, które są przykładem decyzji milionów Polaków szukających swojego szczęścia za granicą. Edyta Hołdyńska, dziennikarka tygodnika "Do Rzeczy", w swojej najnowszej książce "Emigracja ambicji" przedstawiła losy osób, które emigrację wybrały jako swój sposób na życie. – Długotrwały wyjazd nigdy nie jest łatwą decyzją. Wiąże się ona też z wieloma wyrzeczeniami – powiedziała autorka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emigracja Wielka Brytania Polonia