Polskie Radio
Section05
NATO

Współpraca ws. obronności. Rusza szczyt Unii Europejskiej

Unijni przywódcy mają w czwartek zgodzić się na ściślejszą współpracę w dziedzinie obronności. To będzie jeden z głównych tematów dwudniowego szczytu w Brukseli. Europejscy liderzy mają także rozmawiać o kryzysie migracyjnym, Brexicie i dać zielone światło dla przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na Ukrainie. Szczyt UE zapowiadał w PR24 korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje imigranci w Europie Ukraina wojna na Ukrainie NATO Brexit Theresa May

Przed wizytą Donalda Trumpa w Polsce

6 lipca do Polski ma przybyć prezydent Donald Trump. Biały Dom zapowiada, że "wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce potwierdzi zobowiązania wobec jednego z najbliższych europejskich sojuszników USA i ma na celu podkreślenie wagi wzmocnienia wspólnej obrony NATO". O roli USA w systemie bezpieczeństwa, wschodniej flance NATO i stosunkach polsko-amerykańskich mówił w audycji Światowa Szachownica Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Stany Zjednoczone Irak NATO

Trump przyjedzie do Polski. "Sukces polskiej dyplomacji"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę. Informację taką podał w czwartek Reuters. Przewidywany termin wizyty to 6 lipca. O jej znaczeniu i relacjach polsko-amerykańskich rozmawiali w Debacie Poranka Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Stanisław Janecki (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Stany Zjednoczone dyplomacja Jan Śpiewak USA Tomasz Sakiewicz NATO Rosja