Polskie Radio
Section05
NATO

Daleka droga Ukrainy do Unii Europejskiej

„Ukraina rozpoczyna nowy etap na drodze do Unii Europejskiej” – tak prezydent Ukrainy Petro Poroszenko skomentował wtorkowe ostateczne zatwierdzenie ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą i Unią Europejską. Na środę przewidziany jest szczyt UE – Ukraina. O tym, czego oczekują od niego Ukraińcy i władze Ukraińskie, mówili w audycji Świat w Powiększeniu korespondent Polskiego Radia w Kijowie Paweł Buszko i ekspert ds. wschodnich Grzegorz Gromadzki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Unia Europejska Petro Poroszenko Paweł Buszko Grzegorz Gromadzki NATO wizy Rosja

Wizyta Trumpa w Polsce. "Po owocach go poznamy"

Nie cichną echa wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, podczas której wygłosił pierwsze otwarte przemówienie poza granicami własnego kraju. W radiowej Jedynce do tego tematu odnosili się posłowie: Marek Jakubiak (Kukiz'15), Andrzej Czerwiński (Platforma Obywatelska) i Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Mądrzejewski Łukasz Schreiber Andrzej Czerwiński Marek Jakubiak Donald Trump NATO Stany Zjednoczone Unia Europejska

"Stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5"

Polska jest geograficznym sercem Europy, ale - co jeszcze ważniejsze - w Polakach postrzegamy duszę Europy; wasz naród jest wielki, ponieważ wielkim jest wasz duch i jest to duch silny - powiedział amerykański prezydent Donald Trump, przemawiając do Polaków na pl. Krasińskich w Warszawie. - Silna Polska to błogosławieństwo dla Europy, silna Europa to błogosławieństwo dla całego świata - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Trump Donald Trump w Polsce NATO USA

"Trump udzielił wartej miliony dolarów lekcji historii"

Prezydent USA Donald Trump w przemówieniu na Placu Krasińskich podkreślił, że naród polski jest duszą Europy. Amerykański przywódca zwracał uwagę na historyczne związki między dwoma krajami. Przemówienie prezydenta USA komentowali w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Marcin Celiński (Liberte!), Marcin Makowski (Do Rzeczy) i prof. Piotr Wawrzyk (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump NATO Donald Trump w Polsce USA