Polskie Radio
Section05
handel w niedzielę

Handel w niedzielę. "Taki jest w tej chwili sposób życia"

– Piotr Duda powinien w imieniu związków zawodowych wywalczyć takie warunki dla pracowników handlu, by chcieli pracować w niedziele. Tak, żeby im się to po prostu opłacało – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer. Posłanka Nowoczesnej w ten sposób odniosła się na naszej antenie do propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących ograniczenia handlu w ostatni dzień tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Katarzyna Lubnauer handel w niedzielę PiS handel

Dwie niedziele w miesiącu bez handlu? "Kobiety to odczują"

Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Ryszard Pawlikowski, przedsiębiorca prowadzący działalność w ramach sieci sklepów „Chata Polska”. Na naszej antenie rozmawiali o najnowszej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Cezary Kaźmierczak PiS Solidarność

"Handel w niedzielę nie jest koniecznością"

Trwa batalia o wolne niedziele. W czwartek nad rozwiązaniem obradowała sejmowa podkomisja ds. rynku pracy. Jej szef, poseł PiS Janusz Śniadek zapowiedział, że osobiście zgłosi poprawkę by handel był ograniczony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Gośćmi audycji W Gruncie Rzeczy byli Andrzej Sadowski (Centrum Adama Smitha) i publicysta Tomasz Wiścicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel w niedzielę Janusz Śniadek Andrzej Sadowski

Zakaz handlu w niedziele dzieli nie tylko polityków

– Propozycja, aby ograniczyć handel do dwóch niedziel w miesiącu, jest dobrym kompromisem pomiędzy tym, co proponuje PiS, a tym, co proponuje Komitet Inicjatywy Ustawodawczej – mówił w "Pulsie Trójki" Jan Mosiński z PiS. – To jest zgniły kompromis. I nikogo nie zadowala – ripostował Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Handlowy POLSKA Solidarność polityka Trójka Nowoczesna Łukasz Walewski handel w niedzielę

Handel w niedzielę - nowe propozycje zmian

Zagwarantowanie pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu to propozycja Konfederacji Lewiatan w zakresie ograniczenia handlu w niedziele. Takie rozwiązanie byłoby możliwe dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu Pracy. O propozycjach dot. zakazu handlu w niedzielę mówił w audycji Północ-Południe Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Solidarność wolny czas chrześcijaństwo Lewiatan