Polskie Radio
Section05
Sejm

Debata Dnia o transferach w polskiej polityce

- Od jakiegoś czasu dyskutuje się o łapance jeśli chodzi o transfery poselskie. Szukane są osoby wśród ludowców, w Kukiz’15. Każdy w Zjednoczonej Prawicy ma ku temu swój powód – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W audycji uczestniczył także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  PSL zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Andżelika Możdżanowska Sejm

Na czym polega sukces notowań PiS-u?

– Sukces notowań PiS-u polega na doskonałym wyczuwaniu nastrojów społecznych i przejmowaniu spraw, które nurtują i bulwersują Polaków – oceniał w Debacie Poranka Michał Matys, publicysta. W Polskim Radiu 24 o poparciu dla partii politycznych – w kontekście afery reprywatyzacyjnej – mówił również Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Sejm sondaż sondaże

Sondaż: "Uciekają wyborcy od strony liberalnej"

W październiku na PiS zagłosowałoby 41 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; PO otrzymałaby 18 proc. poparcie, Kukiz'15 - 8 proc., SLD - 7 proc.; Nowoczesna i PSL otrzymałyby po 5 proc. poparcia - wynika z sondażu Kantar Public. O sondażach mówili w audycji Debata Poranka publicysta Marek Król, Agaton Koziński („Polska The Times”) artysta-plastyk Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sejm partie polityczne POLSKA

Objawienia fatimskie a uchwała polskiego Sejmu

W Fatimie w piątek oficjalnie zakończyły się obchody stulecia objawień maryjnych. Uroczystości przypadły na dzień, w którym 100 lat temu miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Maryi ukazującej się trojgu pastuszkom w Cova da Iria. Na temat istoty kultu maryjnego oraz postawy polskich posłów wobec tego wydarzenia rozmawiali goście audycji „Ideologika”.
Zobacz więcej na temat:  Fatima objawienia fatimskie Sejm religia chrześcijaństwo

Prezydencki projekt ws. pomocy dla frankowiczów w Sejmie

Sejm zajmował się w piątek prezydenckim projektem ustawy, która ma pomóc finansowo posiadaczom kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. W Rządach Pieniądza komentarz Piotra Soroczyńskiego z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Łukasza Kozłowskiego z Pracodawców RP i Sławomira Horbaczewskiego, ekonomisty. Obrady Sejmu relacjonowała reporterka PR24 Ewa Wasążnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kredyty walutowe kredyt hipoteczny frank szwajcarski Andrzej Duda Sejm