Polskie Radio
Section05
radio

Media publiczne Polski i Węgier zacieśniają relacje

W ramach współpracy Grupy Wyszehradzkiej został zainicjowany projekt wspólnej audycji radiowej przygotowywanej przez nadawców publicznych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. O szczegółach mówili w Polskim Radiu 24  Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia oraz Miklós Vaszily, prezes radia i telewizji węgierskiej (MTVA).
Zobacz więcej na temat:  Barbara Stanisławczyk grupa wyszehradzka media publiczne Polskie Radio Polskie Radio 24 radio Węgry

"Pieszo" Sławomira Mrożka. Premiera słuchowiska na antenie Dwójki.

W najbliższą niedzielę 14 sierpnia przypada trzecia rocznica śmierci wybitnego polskiego dramaturga i pisarza - Sławomira Mrożka. Z tej okazji radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na nową wersję słynnego dramatu Mrożka pt. "Pieszo" w adaptacji i reżyserii Macieja Wojtyszki. W rola głównych usłyszymy Jana Tomaszewskiego i Krzysztofa Szczepaniaka.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wojtyszko Polecamy radio Sławomir Mrożek słuchowisko

Szpital Dobrej Woli. Słuchowisko dokumentalne Bożeny Markowskiej

Z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego radiowa Dwójka przypomni zrealizowane przez Pawła Łysaka w 2008 roku słuchowisko dokumentalne poświęcone pacyfikacji Woli w dniu 5 sierpnia 1944 roku. Słuchowisko jest próbą odtworzenia i utrwalenia tamtych wydarzeń w oparciu o wspomnienia i zachowaną "Książkę raportów lekarza dyżurnego Szpitala Wolskiego".
Zobacz więcej na temat:  Polecamy radio słuchowisko