radio

Sortuj według:

Czytaj u nas

Wojenne radio

Wojenne radio

Radioodbiorniki, dokumenty, galeria fotograficzna pracowników, fotografie studiów radiowych i prasa codzienna z września 1939 roku przekazująca informacje o działalności radia. Oto pamiątki pracowników Polskiego Radia będące eksponatami rozpoczynającej się wystawy „A muzyka wciąż grała… Polskie Radio 1939”.

Debiut w roli pięści. Wspomnienia Barbary Horawianki

Debiut w roli pięści. Wspomnienia Barbary Horawianki

– Pierwszą rolę zagrałam wspólnie z koleżanką w spektaklu na podstawie poezji Majakowskiego. Wyciągałyśmy pięści zza kulis i mówiłyśmy chórem: "niech żyje rewolucja, radosna i śmiała!" – opowiadała w Dwójce wybitna aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa.

Kara dla radia Eska za żart Wojewódzkiego i Figurskiego

Kara dla radia Eska za "żart" Wojewódzkiego i Figurskiego

Satyryczny charakter audycji nie usprawiedliwiał naruszania godności Ukrainek, pracujących w Polsce jako pomoce domowe - uznał Sąd Apelacyjny oddalając apelacje od wyroku sądu I instancji w sprawie kary nałożonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Kulisy pracy dziennikarzy radiowych

Kulisy pracy dziennikarzy radiowych

Dziennikarze Czwórki, specjalnie dla Was, odsłaniają rąbka tajemnicy swojego zawodu. - Jest to praca bardzo ciekawa, przyjemna i nietrudna - mówi reporter, Błażej Prośniewski. - Redaktor nie jedno ma oblicze, ponieważ jest prowadzącym, jak i reporterem.

Eterek - rocznica nieokrągła

"Eterek" - rocznica nieokrągła

66 lat temu na antenie Warszawy II zadebiutował Radiowy Teatrzyk "Eterek" -wyjątkowe słuchowisko, początkowo autorstwa Jeremiego Przybory i Antoniego Marianowicza, a z czasem już tylko Przybory, z muzyką Jerzego Wasowskiego.

Guglielmo Marconi i początki radia

Guglielmo Marconi i początki radia

– Marconiemu się udało, bo był człowiekiem zbyt mało wykształconym i nie wiedział, że to co chce zrobić jest niemożliwe – mówił na antenie PR Bolesław Orłowski – Edisonowi też się wydawało, że pewne rzeczy są możliwe, chociaż specjaliści uważali je za niemożliwe.

10:00 - 13:00LATO Z RADIEMSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Bieganie na fali
10:00 - 13:00Wariacje z muzyką Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Wiadomości kulturalne
09:00 - 11:00Piosenki bez granicSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
10:00 - 12:00Co Was kręci? Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Kontrkultura