radio

Sortuj według:

Czytaj u nas

Dwójka  wyspa, która jest domem

Dwójka – wyspa, która jest domem

– Pośród potwornego zgiełku medialnego jest takie miejsce, w którym my, słuchacze Dwójki, jesteśmy u siebie – mówił poeta Bronisław Maj w dniu 78. urodzin Programu 2 Polskiego Radia.

Co Nagra Stefan Kudelski?

Co "Nagra" Stefan Kudelski?

Jego dyktafonami posługiwali się reporterzy z całego świata. Polski konstruktor ustanowił nową jakość dźwięku, nie tylko w radiu, ale także w produkcji filmowej.

Towarzyski psiarz - reportaż Olgi Mickiewicz

"Towarzyski psiarz" - reportaż Olgi Mickiewicz

Cichy, niepozorny, ale też bardzo towarzyski miłośnik ludzi i zwierząt. Jak mówi Artur Andrus - kompaktowy, wszędzie się zmieści. Od ponad 40 lat pracuje w radiu, chociaż przed mikrofonem zasiada rzadko. Mowa o Andrzeju Zakrzewskim, który przez długi czas był szefem redakcji rozrywki w Trójce i namówił do współpracy najbardziej znanych polskich twórców kabaretowych.

NTS - niszowa stacja o światowej sławie

NTS - niszowa stacja o światowej sławie

Radio NTS z Londynu zostało w 2014 roku uznane za najlepszą stację internetową. - Naszym gościom nie mówimy, co mają grać. Nawet jeśli chcą przeklinać, to proszę bardzo - mówi Sean McAuliffe, dyrektor zarządzający.

Wystartował serwis o cyfrowym radiu

Wystartował serwis o cyfrowym radiu

Co Europejska Unia Nadawców rekomenduje Europie w kwestii cyfrowego radia, jakie widzi szanse i przewagi nowej technologii - m.in. tego można dowiedzieć się z nowego serwisu poświęconego DAB+ (Digital Audio Broadcasting), który 16 lutego uruchomiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na swojej stronie internetowej.

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
23:05 - 23:59NokturnSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Nokturn
23:00 - 23:59Gitarą i PióremSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
22:00 - 23:59Rock BlockSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Klubowe ikony