radio

Sortuj według:

Czytaj u nas

Kara dla radia Eska za żart Wojewódzkiego i Figurskiego

Kara dla radia Eska za "żart" Wojewódzkiego i Figurskiego

Satyryczny charakter audycji nie usprawiedliwiał naruszania godności Ukrainek, pracujących w Polsce jako pomoce domowe - uznał Sąd Apelacyjny oddalając apelacje od wyroku sądu I instancji w sprawie kary nałożonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Kulisy pracy dziennikarzy radiowych

Kulisy pracy dziennikarzy radiowych

Dziennikarze Czwórki, specjalnie dla Was, odsłaniają rąbka tajemnicy swojego zawodu. - Jest to praca bardzo ciekawa, przyjemna i nietrudna - mówi reporter, Błażej Prośniewski. - Redaktor nie jedno ma oblicze, ponieważ jest prowadzącym, jak i reporterem.

Eterek - rocznica nieokrągła

"Eterek" - rocznica nieokrągła

66 lat temu na antenie Warszawy II zadebiutował Radiowy Teatrzyk "Eterek" -wyjątkowe słuchowisko, początkowo autorstwa Jeremiego Przybory i Antoniego Marianowicza, a z czasem już tylko Przybory, z muzyką Jerzego Wasowskiego.

Guglielmo Marconi i początki radia

Guglielmo Marconi i początki radia

– Marconiemu się udało, bo był człowiekiem zbyt mało wykształconym i nie wiedział, że to co chce zrobić jest niemożliwe – mówił na antenie PR Bolesław Orłowski – Edisonowi też się wydawało, że pewne rzeczy są możliwe, chociaż specjaliści uważali je za niemożliwe.

Jan Klata: jesteśmy niewolnikami zmysłu wzroku

Jan Klata: jesteśmy niewolnikami zmysłu wzroku

- W teatrze radiowym fascynujący jest dźwięk, wyolbrzymienie, wytwarzanie innego rodzaju bodźców - mówił w "Strefie teatru" o magii słuchowisk radiowych słynny reżyser teatralny i dramaturg Jan Klata.

Co zyska radio na cyfryzacji?

Co zyska radio na cyfryzacji?

W dzisiejszym "Wieczorze odkrywców" przypomnimy czym jest DAB i DAB+, czyli jedna z najnowocześniejszych technologii pozwalających na cyfrową emisję programów radiowych.

13:00 - 16:00SOBOTA Z RADIOWĄ JEDYNKĄSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Matysiakowie – powieść radiowa
13:00 - 13:30Odnalezione melodieSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
12:00 - 14:00Radiowy Dom KulturySłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Muzyczny przewodnik
12:00 - 14:00KontrkulturaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Konturówka