Polskie Radio
Section05
1. liga

Fortuna 1 Liga: zacięty bój o Ekstraklasę. Cztery drużyny w grze o awans

Coraz ciekawiej robi się na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy, gdzie wpadkę Stali Mielec wykorzystała Warta Poznań, która dzięki przegranej ekipy z Podkarpacia odzyskała pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi. Po 27 z 34. kolejek liderem tabeli jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. W grze o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej pozostają cztery drużyny.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna 1. liga Ekstraklasa Stal Mielec Podbeskidzie Bielsko-Biała Radomiak warta poznań

Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów na skraju upadłości? Wicemistrz Polski z 2007 roku nie składa broni

We wtorek 16 czerwca władze pierwszoligowego GKS-u Bełchatów miały ogłosić upadłość - informował belsport.pl. Decyzja miała przesądzić o losach klubu z Fortuna 1 Ligi. Jednak podczas spotkania walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS "Bełchatów" S.A. przyjęli sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2019, udzielili absolutorium dla jednoosobowego zarządu oraz członków rady nadzorczej, a co najważniejsze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS "Bełchatów" S.A.
Zobacz więcej na temat:  SPORT gks bełchatów 1. liga upadłość Piłka nożna

Problemy przy budowie stadionu Radomiaka. "Trzeba zdemontować trybunę"

- Trybunę trzeba zdemontować, ponieważ nikt rozsądny nie dopuściłby jej do użytkowania - powiedział na antenie Polskiego Radia RDC Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. Pierwszoligowy Radomiak wciąż czeka na nowy stadion, jednak i tym razem kibice "Zielonych" będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż jedna z trybun wymaga... rozbiórki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT 1. liga Piłka nożna Radomiak

Pomysł Ekstraklasy absurdalny? Smolarek: nie można obciąć kontraktów o połowę

Euzebiusz Smolarek, prezes Polskiego Związku Piłkarzy czyli organizacji chroniącej prawa i interesy pracownicze piłkarzy przyznał, że pomysł Ekstraklasy SA na zredukowanie kontraktów o połowę jest absurdalny. Były reprezentant Polski uważa, że klubu powinny szukać lepszej drogi porozumienia z zawodnikami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna euzebiusz smolarek koronawirus Koronawirus w Polsce Ekstraklasa 1. liga

NASZ WYWIAD Stal Mielec wróci na salony? "To niecodzienna sytuacja"

- Jestem człowiekiem, który ostatni opuści okręt. Cel był jasno postawiony – walczymy o Ekstraklasę. Mnie nie interesuje nic ponad to, żeby z Mielcem zrobić awans - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Dariusz Marzec, trener pierwszoligowej Stali Mielec. Drużyna z Podkarpacia stara się po 24 latach wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT 1. liga NASZ WYWIAD Piłka nożna Ekstraklasa opinie Stal Mielec

KOMENTARZ Odra ruszyła karuzelę? "W Ekstraklasie pozorny spokój"

- W Ekstraklasie na razie pozorny spokój. 6. kolejek za nami i tylko jedna zmiana na stanowisku trenera, ale spowodowana sprawami osobistymi - mówi na antenie Polskiego Radia Tomasz Kowalczyk, w komentarzu piłkarskim podsumowującym 6. kolejkę Ekstraklasy. Zakończona w poniedziałek seria gier pozostaje w cieniu decyzji zarządu pierwszoligowego klubu Odra Opole, który w kuriozalny sposób zwolnił trenera Mariusza Rumaka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT komentarz piłkarski Ekstraklasa Piłka nożna 1. liga

Trener Stali o ofercie z Płocka: pieniądze to nie wszystko

- Na pewno była to bardzo dobra oferta, klub zarobiłby dobre pieniądze, ale w życiu pieniądze nie są najważniejsze. Są też inne wartości - podkreślił Artur Skowronek, trener pierwszoligowej Stali Mielec w rozmowie z "Polsatsport.pl". Opiekun dwukrotnego mistrza Polski odrzucił ofertę występującej w piłkarskiej Ekstraklasie Wisły Płock. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna 1. liga Ekstraklasa wisła płock