Jak brzmi "Ekshibizjonizm" Mateusza Tomczaka?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 13:50
Gościem najbliższego wydania audycji będzie Mateusz Tomczak. Muzyk opowie o debiutanckiej płycie "Ekshibicjonizm".
Mateusz Tomaczak na jednym ze swoich koncertów.
Mateusz Tomaczak na jednym ze swoich koncertów.Foto: arch. prywatne artysty

Mateusz Tomczak jest łódzkim producentem, songwriterem i wokalistą związanym z labelem enjoy life. Jego priorytetem w tworzeniu jest dawanie sobie i innym poczucia komfortu, bezpieczeństwa i zrozumienia. Porusza tematy traum, różnego rodzaju frustracji, pragnienia, złości i doprawia to wszystko niewątpliwą nadzieją. 

W październiku ukazał się debiutancki album Tomczaka zatytułowany "Ekshibicjonizm". - Album dedykuję młodym ludziom, którzy od samego początku życia muszą znosić cierpienie generowane przez rzeczy, które w teorii powinny im sprzyjać. A także wszystkim walczącym z zaburzeniami psychicznymi i tym którzy się już poddali - mówi artysta. 

***

"Formuła brzmienia" to intrygująca muzyka z całego świata. Zimna fala, post punkowe gitary, industrialny klimat i dźwięki na granicy fałszu. - Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - mówi Michał Daniluk. - Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy. Od mroku po ciepłe barwy. Odkrywaj różne dźwięki w poniedziałki po godzinie 22. 

***

Mateusz Tomczak będzie gościem audycji "Formuła brzmienia" w poniedziałek (12.02) o godz. 22.00. Zaprasza Michał Daniluk.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Generacja JAZZ: USO 9001 o singlu "Wafloza"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 09:00
- Dziś pojęcie "jazz" jest bardzo szerokie, więc dużo trudniej jest przekraczać granice. Lubimy wziąć słuchacza pod włos, ale bardziej chodzi o mrugnięcie okiem, a nie o to, żeby koniecznie kogoś zaskoczyć - opowiadają członkowie zespołu USO 9001.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debiut duetu 99. Mariaż post-punka, techno phonku

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 13:34
"Arachnophobia" to pierwsza wspólna płyta Bartłomieja Czapskiego i Krzysztofa Szyca, chłopaków, którzy znają się od podstawówki. 
rozwiń zwiń