[Kulturalna klatka] - pokaż się światu w bezpiecznej przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023 20:35
Początek grudnia to także początek nowego projektu dla studentów. Właśnie wystartowała [Kulturalna Klatka]. - To inicjatywa studencka, którą stworzyliśmy. Chcemy być przestrzenią dla młodych ludzi, gdzie każdy możne wyrażać siebie - mówi wiceprezes organizacji Mikołaj Popa. - Można będzie m.in. aktywnie prowadzić media społecznościowe, stronę internetową, przygotowywać podcasty i pisać artykuły.
Studenci zrzeszeni w Kulturalnej Klatce chcą tworzyć przestrzeń do wyrażania siebie
Studenci zrzeszeni w Kulturalnej Klatce chcą tworzyć przestrzeń do wyrażania siebieFoto: shutterstock/4 PM production
  • Organizacja [Kulturalna Klatka] to inicjatywa młodych ludzi, którzy wspólnie tworzą przestrzeń do wyrażania siebie.
  • W [Kulturalnej Klatce] realizują się marzenia związane z marketingiem, HR, dziennikarstwem, tworzeniem eventów i podcastów, stron internetowych itp. 
  • W Czwórce o swoim projekcie opowiadają studenci SWPS. 

1 grudnia 2023 roku to data oficjalnego startu [Kulturalnej Klatki], z tej okazji studio Czwórki odwiedzili jej współtwórcy, studenci SWPS: Jakub Sozoniuk, prezes, Mikołaj Popa, wiceprezes i Katarzyna Nowakowska, członkini grupy podcastowej. Organizacja [Kulturalna Klatka] działa na Wydziale Nauk Humanistycznych na ich uczelni. Celem jej działania jest zamiana marzeń na rzeczywistość. Młodzi ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i wspólnie tworzą przestrzeń do wyrażania siebie. Organizują wystawy, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia kulturalne. W [Kulturalnej Klatce] realizują się marzenia związane z marketingiem, HR, dziennikarstwem, tworzeniem eventów i podcastów. W mediach społecznościowych i na stronie internetowej tworzą treści związane z kulturą i młodymi artystami.


[Kulturalna Klatka] - dotrzeć jak najszerzej

- Startujemy tak naprawdę z takiego "wysokiego C", bo chcemy dotrzeć jak najszerzej. Nie tylko do studentów SWPS, ale też do całej polskiej młodzieży - podkreśla Jakub Sozoniuk, prezes organizacji. - To jest ważne, żeby w tych czasach razem współpracować i razem działać. Gorąco zachęcam, nie tylko studentów, czy licealistów, ale w ogóle młodych ludzi, do tego, żeby tworzyli podobne organizacje na swoich wydziałach, ale także w swoich kręgach znajomych. Im nas więcej, tym lepiej i weselej.

Wszystko po to, żeby w bezpiecznej przestrzeni nauczyć się nowych rzeczy i nabyć doświadczenia w prezentowaniu swojej osoby przed światem, a także sprawdzić oraz rozwijać zainteresowania i pasje, które w przyszłości mogą być też zawodem. - Ja generalnie chciałbym wiązać swoją przyszłość z dziennikarstwem czy to radiowym czy telewizyjnym - mówi Katarzyna Nowakowska. - Dlatego takie nagrywanie podcastów jest dla mnie okazją, żeby się sprawdzić, żeby nabrać tego doświadczenia i w ogóle żeby zobaczyć, czy to jest to, co chciałabym po prostu robić.


Posłuchaj
18:38 CZWORKA/Czwórka do piątej [Kulturalna Klatka] - 01.12.2023.mp3 W audycji rozmawiamy o programie studenckim [Kulturalna Klatka] (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

Jakie działania podejmować będą członkowie [Kulturalnej Klatki]?

Swój program i cele członkowie [Kulturalnej Klatki] chcą realizować dzięki:

  • regularnym spotkaniom i dyskusjom m.in. z zapraszanymi gośćmi,
  • projektowaniu i realizacji badań z zakresu nauk o mediach,
  • projektowaniu i realizacji treści wypracowanych w ramach debat członków koła w nowomedialnych formach komunikacji (FB, IG, Podcast, Twitter),
  • udziałowi w konferencjach i zjazdach naukowych,
  • organizacji Festiwalu Filmowego,
  • promocji podejmowanych aktywności naukowych.

- [Kulturalna Klatka] jest taką platformą do wyrażania siebie i cieszymy się, że nagrywamy podcasty, robimy to wspólnie i rzeczywiście mówimy to, co chcemy mówić - zaznaczają goście Czwórki. - Najważniejsze, że mamy przestrzeń, gdzie możemy to robić, możemy spełniać swoje marzenia, plany i realizować się w różnych dziedzinach.


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadzącaMarta Hoppe

Gość: Jakub Sozoniuk (prezes [Kulturalnej Klatki], Mikołaj Popa, wiceprezes i Katarzyna Nowakowska, członkini grupy podcastowej.

Data emisji: 01.12.2023

Godzina emisji: 14.15

aw/pj