Zrób to sam. 100. rocznica urodzin Adama Słodowego

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 19:50
Adam Słodowy dosięgnął egzystencjalnego wymiaru filozofii "zrób to sam". Doszedł do granicy tego, co człowiek jest w stanie sam zrobić. 
Majsterkowanie to hobby dla wszystkich pokoleń
Majsterkowanie to hobby dla wszystkich pokoleńFoto: Shutterstock

Adam Słodowy był autorem wielu książek na temat majsterkowania i motoryzacji, m.in. "Majsterkowanie dla każdego". Jednak najbardziej kojarzony jest z programu "Zrób to sam", w którym udowadniał, jak ważne są niczym nieskrępowana wyobraźnia, wiedza i ciekawość. W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Adama Słodowego. Z Bartoszem Walterem z Politechniki Poznańskiej będziemy wspominać tę postać i sprawdzimy, jak dziś wygląda ruch DIY.

W pierwszej godzinie audycji nasze studio odwiedzą nas Ania Żmijewska i Dorota Marszałek z Inkubatora UW. Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został stworzony, żeby wspierać przedsiębiorczość młodych. Jego celem jest umożliwienie weryfikowania praktycznych pomysłów naukowych, technologicznych czy społecznych. Młodzi ludzie, we współpracy z doświadczonymi ekspertami i w bezpiecznych warunkach biznesowych, mogą przetestować swoje projekty. W ramach inkubatora studenci mogą liczyć także na dokształcanie z zakresu biznesu. Dla młodych przedsiębiorców, których projekty są jeszcze w początkowej fazie, prowadzone są warsztaty otwarte, między innymi z modelowania biznesowego, prezentowania, analizy i researchu.

Po 15.00 opowiemy o "Karnavauli". 13 stycznia 2024 roku odbędzie się już 18. odsłona największego balu na Politechnice Warszawskiej, który gromadzi prawie 900 gości na auli krużgankowej Gmachu Głównego. Na uczestników czeka wiele atrakcji jak: muzyka na żywo, pokazy artystyczne, konkurs na Króla i Królową Balu, rozpoczynający zabawę polonez oraz catering. Naszymi goścmi będąPiotr Wulczyński i Damian Kopka.  

***

Na audycję "Czwórka do piątej" zapraszamy we wtorek (05.12) po godz. 14.00. Program poprowadzi Weronika Puszkar.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby
Czytaj także

Koszyk w każdym polskim domu. Jak wyplatać z wikliny?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 11:30
- Wiklina jest jak wehikuł czasu. Niektóre kosze nadal plecione są na formach, z których korzystały nasze babcie i prababcie - opowiada Kasia Nejman z Siostry Plotą. - Z siostrą tworzymy także autorskie wzory, które pozwalają spojrzeć na ten materiał świeżym okiem i wprowadzić do do loftowych wnętrz. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meble z duszą. "Skarby, które leżą na śmietniku"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2023 12:30
To, co inni uważają za "brzydki PRL" i wyrzucają na śmietnik, dla niej jest cenną pamiątką. Kasia Szyszko ratuje przedmioty - zapomniane i skazane na śmierć. Na swoim profilu Retro_Sekcja podpowiada, jak zadbać o to, co ma swoją historię.
rozwiń zwiń