Kaszini poleca polski rap. Czego słucha popularna influencerka?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2024 19:50
Na swoim profilu na Instagramie opowiada o polskim rapie. Jak sama przyznaje, nie spodziewała się, że w tak szybkim tempie zdobędzie aż tylu obserwujących. - Zależy mi, żeby stworzyć społeczność, która będzie dzielić się ze sobą muzyką i zajawkami - mówi Kaszini. 
Kaszini i Numer Raz w Czwórce
Kaszini i Numer Raz w CzwórceFoto: Piotr Podlewski / Polskie Radio
  • Kaszini prowadzi na Instagramie profil poświęcony polskiemu rapowi. 
  • Jej pierwszą zajawką był Kuba Knap.
  • - Doceniam słowo, bo wydaje mi się, że najlepiej się na nim znam - mówi Kaszini.
  • Kaszini nagrywa też własną muzykę. 

"TikTok się nie zajarał, Instagram wybuchł"

- Otaczam się osobami, które pracują w social mediach, więc z algorytmami jestem zapoznana. Zawdzięczam to przyjaciółce, która pracuje z influencerami - opowiada Kaszini. - Skorzystałam z jej wiedzy, ale z algorytmami jest tak, że nie zawsze się sprawdzają. Dlatego jestem zaskoczona, że mi się to udało. TikTok nie zajarał się tym, co robię, ale Instagram wybuchł w sekundę.

Kaszini opowiada o polskim rapie - tym nowym i tym oldschoolowym - i zachęca odbiorców, by razem z nią tworzyli tę historię. - Zależy mi, żeby stworzyć społeczność, która będzie dzielić się ze sobą muzyką i zajawkami - podkreśla influencerka. - Nie stoję za murem, nie "sprzedaję" suchej wiedzy. Co więcej - wiele się uczę od moich obserwujących.

"Doceniam słowo"

Kaszini nagrywa też własną muzykę i jak podkreśla, przede wszystkim czuje się tekściarzem. - Doceniam słowo, bo wydaje mi się, że najlepiej się na nim znam - wyjaśnia. - Pierwszym artystą, którym totalnie się zajarałam, był Kuba Knap. Dla mnie był poważnym graczem, tymczasem okazało się, że trafiłam do podziemia. Potem znajomi zadbali o moją dalszą edukację i w ten sposób poznałam m.in. Molestę

Posłuchaj
24:31 CZWÓRKA Budzikom smierc - kaszini 02.07.2024.mp3 Kaszini o rapie na Instagramie (Budzikom śmierć!/Czwórka)

Zobacz także:

"Otacza mnie hip-hop"

Rozmówczyni Michała Witaka gra również na perkusji. - Moja przygoda z muzyką zaczęła się od bębnów i od jazzu. Miałam wtedy 16 lat i poczułam w sobie rytm, ale nie zdecydowałam się wtedy, żeby pisać teksty - wspomina. - Z czasem zaczęłam interesować się programami do tworzenia muzyki, robiłam te bity chałupniczo i wkrótce cała moja rzeczywistość była obudowana hip-hopem.   

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kaszini (@kaszinson)

***

Tytuł audycjiBudzikom śmierć!

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Gość: Kaszini (twórczyni internetowa)

Data emisji: 03.07.2024

Godzina emisji: 9.05

kul/wmkor

Czytaj także

Raper Młody: nie jestem już taki młody, ale coraz bardziej pracowity

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 10:25
- Całe życie robię bity, ale przez długi czas nie stawiałem sobie wymagań i nie małem żadnych oczekiwań. Nie brałem odpowiedzialności za muzykę - opowiada Młody. - Teraz robię pięć razy więcej i pięć razy lepiej. Wydałem album "S.E.N." i pracuję nad projektem "Modus operandi".   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trials X - legenda polskiego hip-hopu i reedycja kultowej płyty "Prawda, cel, przesłanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2024 15:04
Niedawno minęło 30 lat od premiery kultowego wydawnictwa "Prawda, cel, przesłanie" prekursorów polskiego hip-hopu w Polsce Trails X. - Wiele lat obiecywaliśmy fanom, że pojawi się reedycja. Też pojawiały się zapytania o ślady utworów i możliwość remiksowania naszych kawałków - mówią w Czwórce Tiger i Platoon. - Więc bodźców było wiele, i tak pojawiła się płyta winylowa.
rozwiń zwiń