Polskie Radio
Section05
influencer

Ponad 5 mln zł kary za kryptoreklamę na Instagramie. Prezes UOKiK: nadszedł czas, by egzekwować zasady

Prezes UOKiK nałożył łącznie ponad 5 mln zł kary za nieprawidłowe oznaczanie materiałów reklamowych w mediach społecznościowych. Decyzje dotyczą jednego z liderów branży suplementów diety - spółki Olimp Laboratories oraz trojga influencerów z branży fitness. To pierwsze kary nałożone zarówno na twórców, jak i na reklamodawcę za nieprawidłowe oznaczanie treści reklamowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK internet influencer marketing influencer reklama media społecznościowe POLSKA

Influencerzy - czy są współczesnymi autorytetami?

- Nastąpiła redefinicja pojęcia "autorytet". Zresztą w ogóle autorytety są, tworzą się i przemijają. Są autorytetami tylko w konkretnych dyscyplinach czy też w tym, na czym się znają - mówi w Czwórce dr Małgorzata Bulaszewska, kulturoznawczyni. - I tak samo funkcjonują influencerzy. Można powiedzieć, że oni są autorytetami dla swoich grup odbiorców, czyli dla followersów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka internet media społecznościowe Mateusz Kulik influencer influencerzy

Reklama w social mediach. Co może, a czego nie może celebryta?

Celebryci i influencerzy coraz częściej reklamują w mediach społecznościowych różne produkty i usługi. Nie mówią jednak, że otrzymują w zamian wynagrodzenie. Jak się okazuje, kryptoreklama jest zakazana. - Każdy z nas ma prawo do rzetelnej informacji o charakterze danego materiału - ostrzega w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka społeczeństwo UOKiK influencer influencerzy celebryta celebryci Tomasz Chróstny

"Cicha ziemia", "Bestia" i "Rodzice kontra influencerzy". Premiery na koniec wakacji

Widzowie, którzy wybiorą się do kina w najbliższych dniach, będą mogli zobaczyć polski dramat, amerykański thriller z lwem ludobójcą i sympatyczną rodzinną komedię włoską. Na ekranach kin także amerykański melodramat i dreszczowiec południowokoreański. W "Magazynie bardzo filmowym" mówiliśmy o kinowych premierach.
Zobacz więcej na temat:  kino Michał Montowski Włochy komedia Agnieszka Żulewska basen RPA Republika Południowej Afryki ojciec influencer influencerzy media społecznościowe Korea Południowa USA call center