Plastic: umiemy cieszyć się z małych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 18:00
Konsekwencja, pomysłowość, tony dobrego humoru i dobrej energii - to cechy muzyków duetu Plastic. - Optymizm pozwala nam robić w życiu to, co kochamy - mówi Agnieszka Burcan, wokalistka.
Audio
  • Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski, muzycy Plastic o tym, dlaczego nigdy się nie poddają, skąd czerpią inspiracje i co ich czeka w tym roku (Czwórka/Ex Magazine)
Zespół Plastic: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski
Zespół Plastic: Agnieszka Burcan i Paweł RadziszewskiFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Grupa Plastic istnieje od 2003 roku. - Minęło już 10 lat, a dopiero teraz zaczyna być nam trochę łatwiej - mówi Agnieszka Burcan, wokalistka i klawiszowiec, a także kompozytorka utworów grupy . - Zawsze mieliśmy pod górkę i bardzo mocno to odczuwaliśmy, ale widocznie nasz optymizm jest silniejszy. Zresztą to chyba jest właśnie cecha, która pozwala ludziom robić w życiu to, co kochają.

Poza tym, jak przyznaje Burcan, muzyka to "maksymalna pasja" zespołu Plastic. - Nie tylko przy niej pracujemy. Chodzimy także na koncerty innych wykonawców. Po prostu "jaramy się" muzyką - mówi artystka w "Ex Magazine" .

Zespół Plastic Agnieszka Burcan tworzy wraz z Pawłem Radziszewskim, gitarzystą i basistą, zajmującym się także elektroniczną stroną muzyki . Ich pierwszy singiel ujrzał światło dzienne w 2003 roku, a dziś na swoim koncie mają trzy pełne krążki: "Plastic" (2006), "P.O.P." (2009) i "Living In The World" (2013). - Pierwsza płyta powstawała dość długo, a potem przeleżała dwa lata w szufladzie. Zawierała muzykę klubową, taneczną. To nasze korzenie - wspominają artyści.

Dziś jednak rozwinęli skrzydła. Grają koncert za koncertem, a na scenie towarzyszą im znajomi muzycy. - To prawda, występujemy w dużo większym składzie - zdradza Burcan. Wtóruje jej Radziszewski: - Wychodzę z założenia, że żeby z kimś współpracować trzeba się choć troszeczkę poznać i polubić. Jeśli nie ma "chemii", to - czy chodzi o twórcę teledysku, czy o współpracowników przy nagrywaniu płyty - nic dobrego z tego nie będzie.

I choć oboje przyznają, że czasem mają ochotę to wszystko rzucić i zająć się czymś innym, na przykład pracą w korporacji, tak naprawdę żadne z nich nie wyobraża sobie życia bez muzyki. - Miałem dawno temu takie doświadczenie i dziś już nie wiem, czy bym to ponownie wytrzymał - podsumowuje Radziszewski.

(kd/asz)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Gooral postawił na bardziej klubowe granie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 11:40
W ostatnich miesiącach Gooral zrobił niesamowitą furorę. Jego mieszanka nowoczesnych elektronicznych brzmień z muzyką tradycyjną zyskała tysiące sympatyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: piosenki piszę z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 11:00
Ponad 50 twórców zaprosiło go do współpracy na swoich płytach, to chyba najlepszy dowód na to, że muzycy cenią jego talent oraz na to, że jest po prostu fajnym człowiekiem. Właśnie ukazała się jego najnowsza płyta, "Polor", którą Pablopavo nagrał z Ludzikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AXMusique: najpierw był electrohouse, potem dorzuciliśmy gitary

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 21:00
Wokal, elektronika, gitara i perkusja - AXMusique wykorzystuje skromne, wydawałoby się, instrumentarium do tworzenia szeroko pojętej elektroniki, połączonej z dynamiką rock'n'rolla. Debiutancki album zespołu "Slimy Action Music" ukazał się pod koniec ubiegłego roku.
rozwiń zwiń