X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Grycewicz - aktorka, która nie boi się wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 17:30
Anna Grycewicz jest twarzą multimedialnego słuchowiska Czwórki "Długa ziemia". Ciekawość to coś, co skłoniło ją, żeby wziąć udział w tym przedsięwzięciu.
Audio
  • Anna Grycewicz opowiada o roli w multimedialnym słuchowisku Czwórki "Długa ziemia", swojej drodze do aktorstwa i pracy w Teatrze Narodowym (Czwórka/Ex Magazine)
Anna Grycewicz w Czwórkowym słuchowisku Długa ziemia
Anna Grycewicz w Czwórkowym słuchowisku "Długa ziemia"Foto: Igor Smirnof

- "Długą ziemię" nazwałabym "słuchowidowiskiem". Nie myślałam, że to będzie tak trudne zadanie - przyznaje aktorka. - Z jednej strony mieliśmy kartki, z których mogliśmy czytać, z drugiej mówiliśmy swoje teksty, z trzeciej filmowano nas, a z czwartej wszystkiego dopełniała scenografia, która sprawia, że aktor czuje się w jakiś sposób uwięziony.
Aktorka przyznaje, że lubi takie zadania, jak to postawione przed nią przez Czwórkę. - To jest zawsze zaskoczenie dla aktora, jakaś taka odrobina emocji i niepewności, co nam z tego wyjdzie - mówi Grycewicz. - Ja lubię wypływać na wielka wodę.
Bezpieczną, macierzystą sceną Anny Grycewicz jest Teatr Narodowy, ale gość Czwórki od lat ma też inne pomysły, by realizować się aktorsko. Od 12 lat współpracuje z Teatrem Alternatywnym La M.ort, któremu zdarzyło się kiedyś zrobić spektakl dla jednego widza. Swoją przygodę z aktorstwem zaczynała od teatru szkolnego, a później studiów na wydziale lalkarskim w Białymstoku. - Mam wrażenie, że te wszystkie moje doświadczenia gdzieś się przydają - przyznaje.


Współczesny teatr to miejsce troszeczkę inne od tego, które znamy sprzed lat. Już nie trzeba ubierać sukien wieczorowych i garniturów, by wybrać się na premierę. Nawet repertuar Teatru Narodowego jest bardzo współczesny, reżyserzy sięgają też po inne środki by zadziwiać widzów. - Nie wiem czy nagie piersi dzisiaj, w dobie internetu, jeszcze kogoś szokują. Mnie raczej zaskakują rozwiązania formalne - mówi Anna Grycewicz. - Uważam, że dziś wciąż mamy do czynienia z widzem inteligentnym, który nie potrzebuje dopowiadania i ma prawo różnych rzeczy się domyślać. Nie nazwałabym go kołtunem. 
Anna Grycewicz pracując w Teatrze Narodowym współpracuje z najlepszymi reżyserami teatralnymi. Artystka lubi, gdy spektakl jest współtworzony przez całą ekipę, jednak zdaje sobie sprawę, że jako aktorka jest narzędziem w ręku reżysera. - Ten zawód wymaga pokory. Ja się otwieram przy reżyserach, którzy mówią "Ania, ufam ci, pokaż, a poszukamy wspólnie" - przyznaje.

Posłuchaj i zobacz multimedialne słuchowisko Czwórki "Długa ziemia" >>>
Gdy decydowała się zrezygnować ze szkoły lalkarskiej, na rzecz aktorskiej, początki wcale nie okazały się kolorowe. Dziś przyznaje, że zmieniła miejsce nastawione na pracę zespołową, na szkołę, w której liczyła się jednostka. Na szczęście trafiła na fantastyczny rok, na ludzi, którzy dzielili z nią pasję aktorską. Marcin Bosak, Monika Pikuła, Małgosia Socha, Dominika Kluźniak, Ania Dereszowska, Karolina Gruszka, Michał Piela to koledzy Anny Grycewicz ze szkolnej ławki, wszyscy do dziś pracują w zawodzie.

Jak dziś zmienia się zawód aktora, jak zmieniają się młodzi aktorzy i jakim szefem jest Jan Englert, dowiesz się słuchając całej rozmowy z "Ex Magazine" .

(pj/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Braciak: trzeba mieć odwagę, by się mylić

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 15:00
Jacek Braciak występował w popularnych serialach komediowych, ale zobaczyć go można było także na srebrnym ekranie w produkcjach Wojciecha Smarzowskiego. - W zawodzie aktora chodzi o to, by każdą kwestię wypowiedzieć tak, jakby to, co mówimy, działo się tu i teraz - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Radwan: aktorstwo to dialog z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 18:30
- To trudny zawód. Wymaga cierpliwości, pokory i wiary w siebie. Ale teraz, kiedy dyplom mam już w kieszeni, nie wyobrażam sobie, że miałabym robić coś innego - mówi w "EX Magazine" aktorka Aleksandra Radwan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Serowaniec - aktor do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 12:00
- Gdy przekraczałem próg Akademii Teatralnej kompletnie nic nie wiedziałem o zawodzie aktora. Teraz z każdą kolejną rolą gromadzę nowe doświadczenia i wiem, że na wiele mnie jeszcze stać - mówi Adam Serowaniec, odtwórca głównej roli w spektaklu "Miłość blondynki" w reżyserii Krystyny Jandy.
rozwiń zwiń