Natalia Nykiel: moje marzenia się spełniają

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 18:30
Wyzwanie udziału w talentshow potraktowała jak przygodę. Dopiero, gdy trafiła do finału zaczęła poważnie myśleć o karierze muzycznej. Dziś czekamy na pierwszą płytę Natalii Nykiel, ale wiadomo już, że teksty dla niej piszą najlepsi.
Audio
  • Natalia Nykiel opowiada o swojej muzyce i debiutanckiej płycie (Czwórka/Ex Magazine)
Okładka EP-ki Natalii Nykiel
Okładka EP-ki Natalii NykielFoto: Materiały promocyjne

Wystarczyło, że Natalia Nykiel opublikowała swoją pierwszą piosenkę "Wilk", a od razu zebrała mnóstwo pozytywnych opinii. Przygotowała EP-kę "Lupus", na której pojawiło się wielu zacnych gości. Mimo że kariera stoi przed nią otworem, wokalistka studiuje też inżynierię środowiska.
- Ta inżynieria środowiska to chyba takie moje hobby - przyznaje w rozmowie z Ulą Kaczyńską. - Lubię matematykę, takie cięższe przedmioty. Chcę wciąż poszerzać swoją wiedzę.

Muzykę, którą tworzy Natalia Nykiel możemy nazwać ambitnym popem. Zdaniem prowadzącej "Ex Magazine" to gatunek, którego bardzo brakuje na polskim rynku. Płyta młodej artystki pojawi się już 23 września, a wśród osób, które piszą dla niej teksty są: Budyń, Karolina Kozak, Paulina Przybysz, Bunio, Kasia Nosowska. - Z częścią z nich spotkałam się osobiście, z resztą miałam mailowy kontakt - mówi Natalia Nykiel. - Zawsze marzyłam o tym, by współpracować z Kasią Nosowską i to się udało. Teraz marzę o współpracy z Piotrem Roguckim i jestem przekonana, że ta współpraca też zaistnieje.

Płyta Natalii Nykiel zostanie wydana przez giganta wśród polskich wytwórni. Młoda artysta przyznaje, że początkowo obawiała się tej współpracy. Nie była pewna czy nie zostaną jej narzucone piosenki, teksty i ludzie, z którymi ma tworzyć. - Stwierdziłam, że trzeba udźwignąć tę współpracę, to ja muszę powiedzieć jak chcę by ta płyta wyglądała, z kim chcę pracować i jaka chcę być - wyjaśnia gość Czwórki. - Wytwórnia się zgodziła, zaakceptowała moje pomysły.

Na jakie kompromisy Natalia Nykiel nigdy nie pójdzie, jak tworzy swoje utwory i czy bardzo zmieniła się po udziale w talentshow dowiesz się, słuchając całej załączonej rozmowy z "Ex Magazine".

(pj,tj,kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Ula Kaczyńska
Czytaj także

Mateusz Janicki - uciec od szablonu z sikawką w ręku

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 14:00
W wieku zaledwie 31 lat Mateusz Janicki ma niezwykle bogate aktorskie cv. Grał w popularnych produkcjach kinowych ("Lejdis", "Idealny facet dla mojej dziewczyny"), lubianych serialach ("Czas honoru", "Prawo Agaty"), regularnie można go też oglądać na deskach teatru. Modelowa kariera?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Wichłacz: "Miasto 44" zmieniło moje życie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 08:20
- Robiłam dwa podejścia do "Miasta 44". Za pierwszym razem byłam za młoda, za drugim miałam szczęście i wstrzeliłam się w dobry moment - opowiada Zofia Wichłacz. - Tego, co czuję na dwa tygodnie przed premierą, nie da się opisać jednym słowem. Strach pomieszany z radością, że wreszcie pokażemy widzom naszą ciężką pracę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Piekorz: w kinie szukam emocji, w życiu chcę harmonii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 11:00
W tym roku mija 10 lat odkąd jej debiutanckie "Pręgi" rozbiły pulę nagród na festiwalu filmowym w Gdyni. - W tym roku znów startuję w konkursie i pokażę "Zbliżenia" - mówi Magdalena Piekorz. - Tym razem będzie to opowieść o sile rodzinnych więzi łączących matkę i córkę.
rozwiń zwiń