X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Bobrowski: Chłopcy z miasta chcieli się ze mną rozliczyć

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 13:00
Popularny aktor opowiedział w Czwórce o przełomowych momentach swojej kariery i kłopotach, których przysporzyła mu rola gangstera w serialu "Odwróceni".
Audio

- To jest niedobre w aktorstwie, że pamięta się aktorów jak raz fajnie zaznaczyli się w jakiejś roli. Ja już za "Skalpela" dostałem i pozytywy i negatywy i parę razy po paszczy. Chłopcy z miasta chcieli się z nim rozliczyć za pewne niedokończone sytuacje – śmiał się gość Uli Kaczyńskiej. Rola kapitana pruszkowskiego gangu w serialu, to jedno z wielu pamiętnych wcieleń Szymona Bobrowskiego należącego do najbardziej zapracowanych aktorów ostatnich lat. Gość "ExMagazine" wyznał, iż już w trakcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi wystąpił w około 50 produkcjach filmowych.

- To, że tam się dostałem, to trzecie co do ważności wydarzenie w moim życiu. Miałem w sobie tak ogromną determinację, że muszę tam być, że mi się tam podoba, że nie mieli prawa mnie nie przyjąć za pierwszym razem. Pomogło też to, że świętej pamięci Jan Machulski zakochał się w moim wizerunku, bo podobno przypominałem mu Marlona Brando. Miałem gęste włosy – wspominał Bobrowski.

Choć studia na wydziale aktorskim łódzkiej filmówki artysta wspomina jako wspaniały czas w swoim życiu i okres, w którym zdobył wiele cennych doświadczeń, to jednocześnie dostrzega pewne słabości w systemie szkolenia przyszłych aktorów.

- Najgorszą rzeczą szkół teatralnych i filmowych jest to, że aktorzy w ogóle nie uczą się pracy z kamerą. Oni dopiero na planie poznają co to znaczy daleki i bliski plan. Poza tym te studia rozbudzają nadzieje młodych ludzi, a to już nie te czasy, że jest obowiązek zatrudniania aktorów w teatrach. To jest bardzo mały kraj, z małym przemysłem filmowo - telewizyjnym i coraz mniejszą liczbą teatrów.

Więcej na temat fachu aktorskiego i podejścia Szymona Bobrowskiego do zawodu dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Łódź tarta przemysł
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Bednarek: Najbardziej boję się Sistars

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 18:52
Już na wiosnę lidera zespołu Star Guard Muffin będziemy mogli oglądać w nowej roli. Muzyk zgodził się wystąpić w charakterze jurora w programie "Bitwa na głosy". O motywach swojej decyzji Bednarek opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Woronowicz: grając w Hansie Klossie otarłem się o dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 18:00
- W czasach mojej młodości liczyły się dwa seriale: "Czterej pancerni i pies" i "Stawka większa niż życie" – mówił w Czwórce ceniony aktor, którego wkrótce będziemy mogli oglądać w nowym filmie o przygodach agenta J-23.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry reżyser powinien kraść cudze pomysły"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 11:00
Olga Chajdas to młoda, ale już doświadczona reżyserka, która ma na koncie pracę przy takich filmach, jak "W ciemności", czy "Janosik. Prawdziwa historia”. W Czwórce artystka opowiedziała o arkanach sztuki reżyserskiej.
rozwiń zwiń