X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dobry reżyser powinien kraść cudze pomysły"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 11:00
Olga Chajdas to młoda, ale już doświadczona reżyserka, która ma na koncie pracę przy takich filmach, jak "W ciemności", czy "Janosik. Prawdziwa historia”. W Czwórce artystka opowiedziała o arkanach sztuki reżyserskiej.
Audio

- Bezczelność potrzebna jest reżyserowi by nie bał się kraść cudzych pomysłów. Poza tym powinien być otwarty, umieć rozmawiać z ludźmi i być wytrzymały fizycznie, ponieważ dzień zdjęciowy potrafi zmęczyć bardziej niż jogging - mówi Chajdas w rozmowie z Ulą Kaczyńską.

Te bezcenne doświadczenia reżyserka zbierała m.in. na planach ostatnich filmów Agnieszki Holland, przy których pracowała jako drugi reżyser. Kręcenie nominowanego do Oscara filmu "W ciemności" gość audycji "Ex Magazine" wspomina jako koszmar produkcyjno-logistyczny. - Abstrahując już od sfery emocjonalnej, to sceny w kanałach kręciliśmy zimą, no i przez kilka miesięcy byłam poza domem. Fizycznie po takim filmie człowiek powinien odpoczywać ze dwa lata - mówi pół żartem, pół serio.

W pewnym sensie formą odpoczynku od filmu dla Chajdas stał się teatr. Reżyserka ma już na koncie kilka spektakli, w tym jeden głośno dyskutowany - oparty na zbiorze reportaży Marcina Szczygła "Zrób sobie raj". - Po ich przeczytaniu z Kasią Adamik [reżyserką, córką Agnieszki Holland - przyp. red.] stwierdziłyśmy, że przeniesienie tego na język sztuki teatralnej jest niemożliwe. W związku z tym trzeba było wymyślić jakąś zewnętrzną historię i te fantastyczne opowiadania jakoś w nią wpleść. Tak narodził się dziwny twór, którego nie można porównać do książki – opowiadała.

Więcej na temat pracy reżyserskiej i tego, jak o mały włos Olga Chajdas nie została astrofizykiem, dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Bednarek: Najbardziej boję się Sistars

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 18:52
Już na wiosnę lidera zespołu Star Guard Muffin będziemy mogli oglądać w nowej roli. Muzyk zgodził się wystąpić w charakterze jurora w programie "Bitwa na głosy". O motywach swojej decyzji Bednarek opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Porcari: W Polsce uchodziłam za wariatkę

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 17:00
Miała pracować we Włoszech w zawodzie związanym z literaturą, ale ostatecznie zdecydowała się zostać aktorką w Polsce. Ostatnio Karolinę Dafne Porcari mogliśmy oglądać w głośnym filmie "Róża".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Woronowicz: grając w Hansie Klossie otarłem się o dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 18:00
- W czasach mojej młodości liczyły się dwa seriale: "Czterej pancerni i pies" i "Stawka większa niż życie" – mówił w Czwórce ceniony aktor, którego wkrótce będziemy mogli oglądać w nowym filmie o przygodach agenta J-23.
rozwiń zwiń