Kari Amirian: w pracy kieruję się metodą "małych kroków"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 09:00
Zimą ubiegłego roku wydała płytę, która zdaniem wielu pozostawiła w tyle wszystkie inne podmioty artystyczne na polskim rynku. Nie zdecydowała się jednak na głośną promocję. Woli wychodzić z cienia małymi kroczkami.
Audio

Przez 6 miesięcy, które minęły od wydania debiutanckiej płyty pt. "Daddy says I'm special" wiele się zmieniło w życiu Kari Amirian. - Jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczona - opowiada artystka w Czwórce. - Najwieksza zmiana to to, że odbieram feedback od ludzi. To najważniejsze, bo dotychczas tworzyłam muzykę tylko dla siebie. Chodziło mi o to, by spełniać swoje muzyczne marzenia, nie zakładałam interakcji z ludźmi.

Dziś Kari Amirian z ciekawością obserwuje reakcje ludzi, którzy słuchają jej muzyki. Reakcje są różne, zazwyczaj pozytywne. - Dostaję różne maile z wrażeniami - mówi gość Uli Kaczyńskiej. - To dla mnie niesamowite. Ludzie piszą, że moja muzyka koi, nastraja pozytywnie. To może być zasługa tego, że bardzo dbaliśmy na każdym etapie produkcji płyty nie tylko o to, by dźwiękowo wszystko się zgadzało, ale też, by przekaz był dobry, by energia, która towarzyszyła nam w studiu była właściwa.

Ponieważ od nagrania płyty minęło jeszcze niewiele czasu, niektórzy mylą Kari Amirian z innymi wokalistkami. - Ale na szczęście z takimi, z którymi chciałam być pomylona, na przykład z Bjork – wspomina gość Czwórki.

Mimo wszystko Kari Amirian nie zdecydowała się na głośną promocję płyty. Zrezygnowała ze skandali i tworzenia wokół siebie sztucznego szumu. - To kompletnie nie byłabym ja - mówi artystka w Czwórce. - Moja twórczość zupełnie nie nadaje się na akcje. Jestem zwolenniczką małych kroków i wierzę, że jeśli robi się w życiu coś dobrego, to to zaowocuje. Nieważne w jakiej dziedzinie.

Posłuchaj nagrania ze studia Czwórki: rozmowy m. in. o koncercie Open’er, przeszłości, przyszłości i filozofii życia, bądź obejrzyj ją na wideo, po kliknięciu w ikonę kamery.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Kari Amirian bjork
Czytaj także

Mika Urbaniak - artystka o głosie obezwładniającym ból

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:30
Tak mówi o piosenkarce Manuela Gretkowska. - Wszystko, co artysta robi na co dzień inspiruje jego muzykę. Im bardziej poznaje świat tym bardziej poznaje siebie - przyznaje Mika w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urszula Grabowska: w życiu cenię przede wszystkim święty spokój

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 14:00
- Mam taką dewizę, że nie żyje się po to by pracować. Pracuje się po to by żyć - deklaruje znana aktorka w audycji "Ex Magazine".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maja Hirsch: jestem jednostką nieco histeryczną

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 14:00
Tłumaczy, że czasem brak jej "aktorskiego egoizmu". - To taki rodzaj tupetu, swoiste zagarnianie przestrzeni wokół siebie. Też tak czasem potrafię, ale nie uważam, że trzeba walczyć ciągle, zawsze i za wszelką cenę.
rozwiń zwiń