X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urszula Grabowska: w życiu cenię przede wszystkim święty spokój

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 14:00
- Mam taką dewizę, że nie żyje się po to by pracować. Pracuje się po to by żyć - deklaruje znana aktorka w audycji "Ex Magazine".
Audio

Urszula Grabowska to artystka wielokrotnie nagradzana na różnych festiwalach za rolę tytułowej "Joanny" w filmie Feliksa Falka. Ale dla świętego spokoju woli mieszkać w Krakowie i tam grać w teatrze. I, mimo że nie bryluje na Pudelku, nie narzeka na brak ciekawych propozycji aktorskich.

- Mogę uprawiać patriotyzm lokalny, ale nie istnieje coś takiego jak "wyższość Krakowa nad Warszawą", ani odwrotnie - tłumaczy gość Czwórki. - Kraków daje mi poczucie bezpieczeństwa. Tamtejszy rytm mi odpowiada, nabieram dystansu do warszawskiego pędu. Ale w stolicy również dobrze się czuję i bardzo lubię tu pracować.

Grabowska wyznaje zasadę, że w życiu najważniejszy jest umiar i równowaga. - Mimo że strasznie kocham to, co robię, to jednak jest kilka innych rzeczy w życiu, które również bardzo cenię. Choćby święty spokój - zwierza się aktorka w Czwórce. Grabowska dla własnego zdrowia pozostała sobą i ma duży dystans do otaczającego ją świata.

- Mam taki system, że staram się sprawiać sobie małe przyjemności - opowiada gość "Ex Magazine”. Na przykład w dniu swoich urodzin zaraz po pracy wybrała się na lody. - Ponadto na planie filmowym zostałam obsypana kwiatami, które bardzo lubię. A że zdjęcia do serialu, który aktualnie kręcimy, nagrywane są w środku lasu pod Warszawą, to klimat również był odrobinę "wakacyjny".

Co ciekawe, dom aktorki jest bardzo "piłkarski”. - Zmagania podczas Euro 2012 śledziłam jednak tylko do momentu, do którego szanse na zwycięstwo mieli Holendrzy, gdyż mój mąż był oficerem łącznikowym tej ekipy - opowiada Grabowska. - Kibicowaliśmy oczywiście Polakom, a najbardziej zaangażowany z całej rodziny był mój syn. Gdy przegraliśmy w ostatnim meczu, bardzo cierpiał i płakał prawdziwymi łzami.

Posłuchaj całej rozmowy z Urszulą Grabowską, klikając w plik dźwiękowy, lub obejrzyj nagranie wideo ze studia Czwórki.

Zapraszamy na  "Ex Magazine" w każdą sobotę od godziny 16.00.

Urszula
Urszula Grabowska

(kd/czwórka)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Lubrano i jej długa droga do soulu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 13:50
W Miloopie udzielała się wokalnie przez ponad 11 lat. To szmat czasu, dlatego ostatnio wydała płytę solową: bardzo subtelny i neosoulowy krążek pt. „Respect”. W Czwórce Natalia opowiedziała o tym wydarzeniu, ale... nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Heniek może być Twoim sąsiadem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:00
Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej, młodzi reżyserzy bez pieniędzy, zwrócili się do swych przyjaciół o pomoc w nakręceniu filmu "Heniek" i udało się, film już ma na swoim koncie wiele nagród.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mika Urbaniak - artystka o głosie obezwładniającym ból

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:30
Tak mówi o piosenkarce Manuela Gretkowska. - Wszystko, co artysta robi na co dzień inspiruje jego muzykę. Im bardziej poznaje świat tym bardziej poznaje siebie - przyznaje Mika w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń