Peja: Slums Attack wciąż nie jest w mainstreamie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 12:00
W przyszłym roku minie 20 lat od momentu, gdy światło dzienne ujrzały pierwsze nagrania Slums Attack. - Najpierw była nazwa, dopiero potem kompletowanie ekipy - wspomina znany raper Peja w Czwórce. Właśnie nadszedł czas na nowy krążek tego składu.
Audio

- Skład Slums Attack był wtedy zupełnie inny, pierwsze rzeczy próbowaliśmy nagrywać w domu - opowiada gość Czwórki. - Przenieśliśmy się potem do jakiegoś półprofesjonalnego studia… Tak minęły 2-3 lata. W międzyczasie koncertowałem.

Długogrającym krążkiem zadebiutował w 1997 roku, więc dziś jest seniorem polskiego rapu. - Ale Slums Attack to nie mainstream; mamy po prostu grono wiernych fanów, którzy zawsze są z nami - mówił Peja w Czwórce.

Przeczytaj więcej interesującuch wywiadów z anteny Czwórki!
Ostatnio panowie ze Slums Attack obejrzeli film "Jesteś Bogiem" o historii Paktofoniki. - Zrobiliśmy to wśród zwykłych ludzi, nie byliśmy na oficjalnej premierze. I bardzo dobrze - mówią muzycy w Czwórce.

Film zrobił duże wrażenie zwłaszcza na DJ Decksie, czyli Dariuszu Działku, który przyznał, że twórczość Piotra "Magika" Łuszcza, lidera Paktofoniki, znał głównie z nagrań Kalibra44. - Nie wiem, czy historia przedstawiona w "Jestem Bogiem" jest do końca zgodna z prawdą, bo opinie są różne, ale jako film fabularny ten obraz mi się podobał - mówi gość Czwórki.

Dowiedz się więcej o nowej płycie - posłuchaj nagrania rozmowy ze studia Czwórki lub obejrzyj wywiad z "Ex Magazine" na wideo po kliknięciu w ikonkę kamery.

(kd)

Czytaj także

Krystyna Janda: zmieniłam podejście do aktorów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 09:00
Jest jedną z ulubionych aktorek Andrzeja Wajdy, uchodzi również za jedną z najbardziej znanych za granicą polskich aktorek. Dziś dalej gra, reżyseruje i dostaje nagrody dla przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Rutkowski: pokazałem chudy, goły... dystans do siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 09:00
Jeżeli teatr miałby opierać się na występie jednego aktora, to mógłby nim być właśnie Rutkowski. Jego one-man show nie nudzi się widzom i nie schodzi z afisza. Aktor lubi być w centrum zainteresowania, co nie oznacza, że nie potrafi grać z innymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Czartoryska: Moje ciało nie jest na sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 08:00
Mówią o niej "piękna, zdolna i młoda". Anna Czartoryska skromnie przyznaje, że najprawdziwsze z tych określeń to to ostatnie - "młoda". - Póki co… - śmieje się aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz: inspirowaliśmy się Breakoutem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 19:16
Po wyrobieniu sobie gwiazdorskiego statusu na scenie hip-hopowej, bracia Waglewscy coraz silniej zaznaczają swoją obecność w światku polskiego rocka. O nowym albumie grupy Kim Nowak opowiedział w Czwórce Bartosz Waglewski.
rozwiń zwiń