Kamp! o swojej nowej płycie: jest w 100 procentach nasza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 10:00
Byli bezkompromisowi, nie poddali się naciskom wytwórni, które oferowały im umowy niezgodne z tym, co sobie wymarzyli. Dziś, po kilku latach, wydają pierwszą płytę i są zgodni: zrobiliśmy to tak, jak chcieliśmy, a satysfakcja jest ogromna.
Audio

Grupa powstała w 2007 roku, choć drogi jego twórców splotły się wiele lat temu. Pierwszy rok ich wspólnej działalności stał pod znakiem intensywnych prób, poszukiwań i sporów, które sprowadziły do wspólnego mianownika fascynacje muzyczne i dotychczasowe doświadczenia twórcze Michała, Radka i Tomka.

Panowie z Kamp! w listopadzie wydadzą nową płytę. Wcześniej jednak nagrywali EP-ki i single. – Płyta, jak się okazało, była potrzebna nam samym. Wydanie jej zajęło nam dużo czasu, ale był on niezbędny, by jakoś znaleźć odpowiednią formułę – opowiadają muzycy w Czwórce. – Chcieliśmy mieć płytę, która będzie nas satysfakcjonowała w 100 procentach. I udało się.

Choć producenci pukali do ich drzwi z gotowymi umowami do podpisania, muzycy z Kamp! woleli sami zająć się płytą i mieć pełną kontrolę nad tym, co ostatecznie powstanie. Dziś ich historia może stać się lekcją dla młodych kapel, wchodzących dopiero na rynek. – Od początku staraliśmy się robić wszystko na zasadzie "do it youreself" – mówi artyści. – Dlatego też bylibyśmy trudnym materiałem dla wytwórni. Jeśli jednak sam dopinasz wszystko na ostatni guzik, satysfakcja z tego, co zrobiłeś, jest ogromna.

Wielu nie podobało się, że muzycy swoje kawałki udostępniają w sieci za darmo. To, ich zdaniem, "psuło rynek". – Wiemy o tym, ale mam nadzieję, że ta polityka się sprawdzi, a to, co rozdaliśmy, symbolicznie do nas powróci – mówią muzycy.

Posłuchaj nagrania rozmowy z muzykami z zespołu Kamp! w "Ex Magazine" i dowiedz się więcej o karierze i ich planach, po kliknięciu w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Czytaj także

Katarzyna Groniec: nie zostanę już kosmonautką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 12:00
- 20 lat temu, budząc się, myślałam, że jak nie będzie mi się chciało śpiewać piosenek, będę mogła robić coś innego. Dziś już nie mam tego komfortu - Kasia Groniec opowiadała nam o refleksjach związanych ze swoją najnowszą płytą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Lubrano i jej długa droga do soulu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 13:50
W Miloopie udzielała się wokalnie przez ponad 11 lat. To szmat czasu, dlatego ostatnio wydała płytę solową: bardzo subtelny i neosoulowy krążek pt. „Respect”. W Czwórce Natalia opowiedziała o tym wydarzeniu, ale... nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smolik: polska muzyka jest w podziemiu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 11:00
Warsaw Music Week zmienił w tym roku formułę - zamiast promować zagranicę wspiera polskich artystów. Dzięki temu czeka nas "Kayax Night". O tym wydarzeniu i swojej muzyce w Czwórce mówił Andrzej Smolik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mika Urbaniak - artystka o głosie obezwładniającym ból

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:30
Tak mówi o piosenkarce Manuela Gretkowska. - Wszystko, co artysta robi na co dzień inspiruje jego muzykę. Im bardziej poznaje świat tym bardziej poznaje siebie - przyznaje Mika w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń