X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Wiśniewska: kobiety w polskich filmach są dodatkiem do mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 23:30
- W tej kwestii nie zmienia się nic mimo lat. Nadal zresztą można spotkać reżyserów, którzy dają kobiecie do zrozumienia, że pochodzi od gorszej małpy. Takich mężczyzn tępię - zdradził Magdalenie Juszczyk gość audycji "W Dwójce raźniej".
Audio
  • Ewa Wiśniewska: kobiety w polskich filmach są dodatkiem do mężczyzn (W Dwójce raźniej/Dwójka)
Ewa Wiśniewska
Ewa Wiśniewska Foto: PAP/Stach Leszczyński

Mimo wszystko rozmowa z Ewą Wiśniewską toczyła się wokół postaci wybitnych polskich aktorów i reżyserów: Janusza Morgensterna, u którego zagrała w "Życiu raz jeszcze" i "Stawce większej niż życie", Tadeusza Łomnickiego, którego nazywa "prawdziwym amantem" i którego styl gry uważa za wciąż aktualny, wreszcie Zbyszka Cybulskiego, z którym czarująco flirtowała w obrazie "Sam pośród miasta".

W audycji posłuchaliśmy zresztą fragmentów tych i kilku innych filmów, nie wyłączając wielkiego przeboju musicalowego "Hallo Szpicbródka" oraz pochodzącej z niego piosenki "Czy ja jestem fotogeniczna?" 

Ewa Wiśniewska jest oczywiście nie tylko wielką gwiazdą polskiego kina, lecz także artystką z niocenionymi zasługami dla teatru. Całe dekady związana była z Teatrem Ateneum w Warszawie, dziś występuje w Teatrze Narodowym, ostatnio zagrała tu w "Łysej śpiewaczce" Ionesco w reżyserii Macieja Prusa (premiera w kwietniu 2013 roku). Jest laureatkę Feliksa Warszawskiego za role w wystawionym na tej scenie w 2004 "Błądzeniu" Witolda Gombrowicza w reżyserii Jerzego Jarockiego (zagrała Matkę, Ciocię, Królową i Hrabinę). Grała u Aleksandra Bardiniego, Janusza Warmińskiego, Edwarda Dziewońskiego i Gustawa Holoubka.

Jak słusznie zauważyła prowadząca audycję Magdalena Juszczyk, tak bogatej i barwnej kariery nie sposób streścić w trwającej zaledwie godzinę audycji. 60 minut wystarczyło jednak, by wystosować żartobliwy apel do Dyrektora Teatru Polskiego Radia, Janusza Kukuły. - Kiedyś bardzo intensywnie grywałam w radiu. Teraz rzadko mnie zatrudniają. Celowo to mówię... - śmiała się Ewa Wiśniewska.

Być może wkrótce usłyszymy głos znakomitej aktorki w jednym z naszych słuchowisk. Na pewno niedługo będzie można ją podziwiać w nowym filmie Magdaleny Piekorz.

A już dziś zapraszamy do wysłuchania rozmowy Ewy Wiśniewskiej z Magdaleną Juszczyk, a także fragmentów archiwalnych audycji oraz epokowych filmów z jej udziałem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Aktorstwo to ostatnia rzecz, jakiej chciałam"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 19:00
- Byłam tak nieśmiała, że wstydziłam się nawet poprosić w sklepie o cukier. Często więc stałam w kolejce po pięć razy - wspominała Anna Dymna. Znakomita aktorka opowiada w Dwójce o sobie i swojej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: ojciec uważał, że jest za wysoki na scenę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 15:30
- Borykał się z tym zbyt wzrostem przez całą karierę – znakomitego aktora i pedagoga w 90. rocznicę jego urodzin wspominała w Dwójce jego córka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Kucówna: aktorką zostałam przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 11:37
- Moja mama marzyła, żebym była dentystką, bo miałam talent manualny...a to intratny zawód - powiedziała w rozmowie z Jedynka aktorka.
rozwiń zwiń