Piotr Ligienza: odkąd pamiętam zawsze chciałem być aktorem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 18:50
O podwójnym życiu serialowo - teatralnym i o planach na przyszłość opowiedział nam Piotr Ligienza.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Ligienzą (EX Magazine/Czwórka)
Piotr Ligienza
Piotr Ligienza

Dla milionów Polaków Fabian Duda z "Rancza"; dla wielbicieli teatru twórca fantastycznych kreacji w spektaklach u Kleczewskiej, Chajdas, Cieplaka i Borczucha - aktor Piotr Ligienza nie ma problemu z  "podwójnym" zawodowym życiem: - Film i teatr to są różne płaszczyzny, ale myślę, że żeby czuć się spełnionym jako aktor, należy grać i tu, i tu - mówi gość Czwórki. - W teatrze rozwijasz umiejętności, na które w serialu nie ma czasu. Z drugiej zaś strony praca przed kamerą uczy cię mobilizacji i pełnej koncentracji. Dlatego jeśli długo nie gram w serialu zaczyna mi tego po prostu brakować.

O tym, że zostanie aktorem rozmówca Uli Kaczyńskiej wiedział od dziecka. I choć nie pochodzi z aktorskiej rodziny nikt go do tego nie zniechęcał. Co więcej, wszyscy mocno trzymali kciuki. Do szkoły teatralnej w Krakowie dostał się za pierwszym razem, ale euforia szybko minęła: - Nagle okazało się, że takich zdolnych, młodych i zdeterminowanych jak ja jest dwudziestu. I nie wiadomo, który lepszy - wspomina aktor. - Cały rok szukałem dla siebie miejsca i generalnie nie byłem w najlepszej kondycji psychicznej. Na szczęście potem pojawił się Grzegorz Jarzyna i zaangażował mnie do swojego projektu "Teren Warszawa". Kiedy wróciłem do Krakowa miałem już inne spojrzenie na ten zawód.

Potem Piotr Ligienza grał m. in. w Teatrze Starym w Krakowie, w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, a w 2007 roku dołączył do zespołu Teatru Powszechnego w Warszawie: - Teraz gram w spektaklu "Klara" według powieści Izy Kuny. W przyszłym sezonie odbędzie się premiera sztuki Patrica Marbbera "Bliżej" z moim udziałem. Wkrótce rozpocznę też przygotowania do "Wytwórni piosenek" - spektaklu, który opowiada o tym, jak powstawał film "Zakazane piosenki".

Cały wywiad z aktorem, który był gościem "EX Magazine" znajdziesz w nagraniu dołączonym do tekstu.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Boberek: jestem sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 10:00
Największą popularność przyniosła mu rola w serialu "Rodzina zastępcza". Jest także niemal etatowym głosem w polskich wersjach językowych wielu filmów, udzielił głosu m. in. królowi Julianowi w filmie "Magadaskar". W Czwórce Jarosław Boberek opowiedział o aktorstwie, swoich planach i... sentymentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Kac Vegas 3", "Wielkie nadzieje" i "Noc oczyszczenia"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 13:49
"Kac Vegas 3", "Wielkie nadzieje" i "Noc oczyszczenia" - to filmy, które wasnie wchodzą do kin, a które warto zobaczyć. W tym tygodniu więc coś dla siebie znajdą na srebrnym ekranie zarówno miłośnicy prozy Karola Dickensa, jak i fani "imprezowej komedii".
rozwiń zwiń