Magdalena Różańska: długo wychodziłam z aktorskiej szafy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 08:00
Zdeterminowana i niepokorna aktorka Magdalena Różańska opowiada o swoim kinowym debiucie i współpracy z Wojciechem Mecwaldowskim i Bodo Koxem.
Audio
  • Rozmowa z Magdaleną Różańską (EX Magazine/Czwórka)
Magdalena Różańska w filmie Dziewczyna z szafy, reż. Bodo Kox
Magdalena Różańska w filmie "Dziewczyna z szafy", reż. Bodo KoxFoto: mat. prasowe

 - Jestem zawzięta bestia i jak już sobie coś ubzduram to dążę do tego. Jak klasyczny zodiakalny Byk - deklaruje Magdalena Różańska , która w piątek 14 czerwca zadebiutuje na dużym ekranie w filmie "Dziewczyna z szafy".

To, że zostanie aktorką wymyśliła sobie już w przedszkolu, mniej lub bardziej intensywnie myślała o tym także w szkole, ale po maturze zaczęła studiować filologię rosyjską.

 - W tym samym czasie zdawałam do Akademii Teatralnej w Warszawie, ale byłam kompletnie zielona i nieprzygotowana więc się nie dostałam - wspomina gość Czwórki. - Udało mi się dopiero przy piątym podejściu, a to chyba najlepszy dowód na to jak bardzo byłam zdeterminowana.

Bodo Kox - ikona polskiego offu > > >

"Dziewczyna z szafy" to debiut fabularny Magdaleny Różańskiej i szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności szerokiej publiczności. Film pokazywany był już na kilku festiwalach i zdobył wiele nagród - w tym dla najlepszej aktorki na "Prowincjonaliach".

 - Przeczytałam scenariusz i wiedziałam, że ta rola jest właśnie dla mnie - mówi Magdalena Różańska. - Na casting poszłam w powyciąganym swetrze; trochę nieobecna, bo pisałam wtedy pracę magisterską i wygrałam.
Jak informuje producent: "pełnometrażowy debiut Bodo Koxa to nieszablonowa komedia o przyjaźni trójki samotników: zdolnego  webmastera Jacka, jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka i nieufnej wobec otoczenia młodej antropolog Magdy".

Premiera filmu odbędzie się 14 czerwca. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądała praca na planie,  co w trakcie zdjęć zrobił Wojtek Mecwaldowski oraz jakie plany na przyszłość ma Magdalena Różańska - posłuchaj nagrania z "EX Magazine" .

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka ex magazine FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arek Jakubik: Dr Misio skrobały wszystkie dziewczyny w wytwórni

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 12:20
Urodził się pod szczęśliwą gwiazdą, co zdaje się potwierdzać każde kolejne osiągnięcie aktora, reżysera, scenarzysty oraz frontmana rockowego składu Dr Misio. Ostatnio Arek Jakubik zagrał w dwóch świetnie przyjętych polskich produkcjach "Jesteś Bogiem" i w "Drogówce", a debiutancka płyta jego zespołu otrzymuje bardzo dobre recenzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Różczka: to, że mogę komuś pomóc to najjaśniejsza strona mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:30
Delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu - Magdalena Różczka to aktorka, która cieszy się największym zaufaniem publiczności. I szacunkiem, bo wszystkim tym, co dostała od życia potrafi dzielić się z innymi. Teraz gra w serialu "Lekarze", ale obiecuje, że za chwilę wróci na teatralną scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
rozwiń zwiń