Mocne artystyczne ADHD Krzysztofa Czeczota

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:40
– Ze wszystkiego co robię, najbardziej kręci mnie to, co robię właśnie w danej chwili – mówi Krzysztof Czeczot w Czwórce. – Najwięcej radości daje mi granie. Zdecydowanie.
Audio
  • Krzysztof Czeczot o pracy, pasji, aktorstwie i... pomaganiu w domu (Ex Magazine/Czwórka)
Krzysztof Czeczot
Krzysztof CzeczotFoto: Aurelia Chmiel

Pracował z Agnieszką Holland, Magdaleną Łazarkiewicz, Krzysztofem Krauze, Władysławem Pasikowskim i Maciejem Pieprzycą. Na swoim koncie ma kilka nagród Grand Prix zdobytych podczas międzynarodowych festiwali i przeglądów filmowych. Gra w filmach, serialach, ale nie stroni od teatru. Jest zresztą nie tylko aktorem, ale również reżyserem i autorem dramatów. Napisał także… libretto do operetki.

Czeczot żartuje więc, że jedną z głównych przyczyn jego zapracowania są duże kredyty. – W przypadku zawodu aktora nie zawsze się gra, a momenty nie grania nie zawsze da się zaplanować… – mówi gość Czwórki.

Zdaniem wielu, wybrał jedną z najtrudniejszych dróg: w dzisiejszej wszechobecnej kulturze obrazkowej funduje swoim odbiorcom m.in. słuchowiska. – Wychowałem się na MTV – mówi Czeczot. – Słuchowiska są więc robione w takim rytmie, jak dobra piosenka. Dbam też o to, by w każdym spektaklu co kilka minut coś się zmieniało. Chodzi o to, by nie znudzić odbiorcy.

A prywatnie? Krzysztof Czeczot przyznaje, że lubi pomagać w domu, potrafi gotować i obsłużyć pralkę, czyli "ogólnie o siebie zadbać". – Moja ulubiona czynność domowa to jednak po prostu samo "bycie w domu" – mówi gość Czwórki. – Ponieważ bardzo rzadko tam bywam. Ostatnio czas jest dość intensywny, więc to ogromna radość.  

Na "EX Magazine" w każdą sobotę po godzinie 16.00 zaprasza Ula Kaczyńska.

(kd)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka FILM MUZYKA

Czytaj także

Bodo Kox: chcę, by moje filmy były znane

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 10:26
Bodo Kox uchodzi za ikonę polskiego offu. Już niedługo zobaczymy jego debiut fabularny - film "Dziewczyna z szafy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Boberek: jestem sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 10:00
Największą popularność przyniosła mu rola w serialu "Rodzina zastępcza". Jest także niemal etatowym głosem w polskich wersjach językowych wielu filmów, udzielił głosu m. in. królowi Julianowi w filmie "Magadaskar". W Czwórce Jarosław Boberek opowiedział o aktorstwie, swoich planach i... sentymentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: dobrze czuję się w swoim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:41
Krzysztof Kwiatkowski to aktor młodego pokolenia, który znany jest z serialowych produkcji, ale może pochwalić się także rolami w spektaklach wyreżyserowanych przez takie sławy, jak Jerzy Stuhr, czy Andrzej Seweryn. Już niedługo zobaczymy go w filmie o płk. Kuklińskim, a w teatrze w spektaklu "Irydion".
rozwiń zwiń