Maciek Sieradzky - młody projektant z niekonwencjonalnymi pomysłami

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 09:00
Można go kochać albo nienawidzić - tak znawcy mody mówią o Macieju Sieradzkim, młodym projektancie. Jego prace doceniła modelka Anja Rubik, ale nie tylko. Ostatnio zachwycają się nimi również zwykli śmiertelnicy.
Audio
  • Maciek Sieradzki o pasji projektowania, polskiej modzie i swoich planach zawodowych (Czwórka/Ex Magazine)
Maciek Sieradzky
Maciek SieradzkyFoto: PAP/Stach Leszczyński

Dziennikarze piszą o nim "mistrz twórczego chaosu, ciętej riposty i słownego minimalizmu". W internecie przy jego nazwisku pojawiają się określenia: "kontrowersyjny", "niebanalny", "zaskakujący". Maciek Sieradzky, młody projektant mody, choć dopiero wkracza w "wielki świat", już zaczyna w nim ostro mieszać. - Staram się dopiero poznać ten rynek, na razie jest ciężko i uczę się na błędach. Chciałbym jednak się na nim utrzymać - mówi Sieradzky i przyznaje, że na razie nie ma jeszcze "ideału" klientki, kobiety, którą chciałby ubierać. - Jednak już teraz widzę, co się sprzedaje i kto to kupuje. Polki są coraz odważniejsze i chcą się wyróżniać.

Dzięki telewizyjnemu show, w którym niedawno wziął udział, poznał go właściwie cay kraj. Sieradzky opowiada, że te kilka tygodni medialnej przygody zmieniło jego życie. - Od niedawna mieszkam w Warszawie. I choć, gdy dawniej tu przyjeżdżałem, czułem się zagubiony, teraz to mi spowszedniało - mówi w rozmowie z Ulą Kaczyńską.

Czytaj także Inga Buczyńska: Polski projektant nie musi inspirować się zachodem <<<

Ludzie na ulicach zaczynają go rozpoznawać. I choć jest to miłe, Sieradzky wciąż czuje się ze swoją popularnością mało komfortowo. Zwłaszcza, że spadła ona na niego nagle, jak grom z jasnego nieba. - Pewnego dnia budziłem się w domu, a dwie godziny później otaczały mnie już kamery, witałem się z Anją Rubik. To nie jest łatwe, ale nie narzekam - opowiada Sieradzky. - Przechodnie na ulicy mówią mi "jesteś super, uwierz w siebie, nie bądź nieśmiały". Ale, jeśli ktoś naprawdę mnie zna, to wie, że potrafię być bardzo nieprzyjemny i pewny siebie.

Czytaj także Projektanci mody na łasce wielkich gwiazd <<<

Jak to się stało, że jego nazwisko stało się znane i czy tylko dzięki programowi w TV? Jaki ma pomysł na swoje projekty, jakie plany zawodowe? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Maćkiem Sieradzkim z audycji "Ex Magazine".

(kd/kul)

Czytaj także

Ikona stylu, król reportażu, pisarka z duszą dziecka - wspominamy ludzi kultury i sztuki

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 09:30
Listopadowe święto dla dziennikarzy "Kontrkultury" stało się okazją, żeby powspominać wybitne postaci ze świata kultury i sztuki. Kapuściński, Lindgren, Dali, Piaggi - bez nich świat nie byłby taki, jaki jest.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda PRL inspirowała berlińską ulicę

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 14:00
Berlińska ulica nadaje ton modzie - zwykli uważać modowi blogerzy. Tymczasem w latach 60. to Warszawa tworzyła trendy dla wschodniego Berlina. Udowadnia to w swojej książce "Z [politycznym] fasonem. Moda młodzieżowa w PRL i NRD" Anna Pelka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grace Kelly - anioł z Monako

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 16:00
Była aktorką, która pokochała księcia. I choć był ślub i piękne wesele, życie Grace Kelly bardziej przypominało melodramat niż bajkę.
rozwiń zwiń