Posłuchaj jak Komety zagrały rock'n'rolla!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 17:56
W studio Czwórki zagrał na żywo zespół Komety. Jeden z najciekawszych przedstawicieli polskiego rock'n'rolla promował swój najnowszy album "Luminal".
Audio
Komety w Czwórce
Komety w CzwórceFoto: fot. Wojciech Adam Jurzyk/PR

Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla. Nie bez powodów grupa jest jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć za granicą. Dowodem tego jest album "Story of Komety" wydany w Meksyku oraz niezliczona liczba nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu, od Japonii przez USA po Europę.

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów, to teksty wokalisty Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość. – Integralnym elementem twórczości Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą z perspektywy warszawskiej ulicy, szczególnie tą z lat 50. i 60. – mówi Lesław.

Przeczytaj TU, co lider Komet miał do powiedzenia portalowi Polskiego Radia o każdej z piosenek z płyty Luminal.

Aby posłuchać koncertu kliknij w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.


Czytaj także

Zespół Pogodno w "Ministerstwie Dźwięku" - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:00
Zgodnie z zapowiedzią muzyków jeszcze przed występem na żywo, tematem "wykładu" były relacje międzyludzkie. Zaczęli od miłości… i na niej skończyli.
rozwiń zwiń