Polskie Radio
Section05
Meksyk

Adam Pierończyk Trio i muzyczna podróż na Monte Albán - koncert "Jazz.PL" [WIDEO]

Tym razem to Adam Pierończyk - mistrz polskiego saksofonu - wystąpił razem ze swoim trio w cyklu "Jazz.PL". W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana mogliśmy posłuchać utworów z jubileuszowej, dwudziestej już płyty artysty – "Monte Albán". Transmisja tego koncertu odbywała się na antenie Dwójki, a także - wideo - na stronie, Facebooku i kanale YouTube stacji. Przeżyjmy to jeszcze raz!
Zobacz więcej na temat:  Adam Pierończyk Andrzej Zieliński Meksyk koncert Jazz MUZYKA Dwójka Robert Kubiszyn Michał Miśkiewicz pr poleca

W poniedziałek zaćmienie słońca. Gdzie można je oglądać?

W Stanach Zjednoczonych dojdzie w poniedziałek do całkowitego zaćmienia słońca. To niecodzienne zjawisko będzie można obserwować w pasie o szerokości około 160 kilometrów przechodzącym przez 15 amerykańskich stanów. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA zaćmienie słońca Ziemia NAUKA kosmos astronomia układ słoneczny Marek Wałkuski Meksyk Kanada słońce

Śmierć Strażników Rewolucji. Iran grozi Izraelowi odwetem

W nalocie na irański konsulat w Damaszku zginęło siedmiu wysokich rangą Strażników Rewolucji. Ze strony Iranu i Hezbollahu padają groźby odwetu. Czego w takiej sytuacji może spodziewać się Izrael? - Scenariusze są bardzo różne - mówił w Jedynce Marcin Krzyżanowski (UJ). Zaznaczył jednocześnie, że Iran stara się trzymać konflikt z dala od swojego terytorium i unika eskalacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Magdalena Skajewska Iran Izrael Słowacja Meksyk

Luis Buñuel. "Najlepszy w historii kina człowiek do opowiadania własnych snów"

Należał do grona najwybitniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych osobowości światowej kinematografii. W swoich filmach chętnie przekraczał granice moralnego tabu, ukazywał okrucieństwo i brzydotę. Jego dzieła wywoływały więc liczne skandale, a "Viridiana" została nawet potępiona przez Watykan. 
Zobacz więcej na temat:  historia Europy Hiszpania Meksyk FILM reżyser kino Salvador Dali SZTUKA surrealizm

Fentanyl zabija rocznie dziesiątki tysięcy Amerykanów. Dr Sutkowski: walka jest dramatycznie trudna

Stany Zjednoczone i Chiny wznowiły rozmowy na temat przeciwdziałania produkcji fentanylu. Dziesiątki tysięcy Amerykanów rocznie mają tracić życie z powodu tej substancji. W Pekinie odbyło się pierwsze spotkanie amerykańsko-chińskiej grupy roboczej ds. substancji używanych do produkcji tego opioidu.  
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Stany Zjednoczone Chiny Michał Sutkowski narkotyki leki Meksyk ŚWIAT Ameryka