X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IV Vintage Photo Festival - Bydgoszcz

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 08:44
Vintage Photo Festival jako prekursorskie święto miłośników fotografii analogowej nie mógł i nie może odbywać się nigdzie indziej, jak tylko tu, w Bydgoszczy.
Vintage Photo Festival
Vintage Photo Festival Foto: mat.pras.

Bydgoszcz posiada bogatą tradycję fotograficzną, wszak to tu jeszcze do lat 90-tych ubiegłego stulecia działała druga co wielkości w Polsce fabryka FOTON, produkująca słynne na cały świat materiały fotograficzne.

Fotografia analogowa przeżywa obecnie renesans, pomimo wielkiej rewolucji i ewolucji w obrębie fotografii cyfrowej, a dzisiejsi twórcy coraz chętniej i częściej wyrażają siebie poprzez narzędzia, jakimi są techniki dawne.

Tematem przewodnim IV Vintage Photo Festival jest hasło "Kobieta przed i za obiektywem", w nawiązaniu do ustanowionego przez Sejm RP roku 2018 jako Roku Kobiet. Tegoroczna edycja festiwalu obfitować będzie więc w wystawy światowych twórców nawiązujących do tematu przewodniego: Vintage Photo Festival jako pierwszy na świecie wystawi odnalezione na strychu w Sankt Petersburgu fotografie Mashy Ivashintsovej - okrzykniętej rosyjską Vivien Maier.
Na festiwalu zagości również Aruna Canevascini, zwyciężczyni tegorocznej nagrody Photo London Book Dummy Award, ze swoim projektem pt. "Villa Argentina".

Będzie można również zobaczyć projekt tegorocznego finalisty Lensculture Portrait Award Erica Schuetta pt. "Village Queens" oraz ubiegłorocznego finalisty tegoż konkursu, Shuwei Liu pt. "Childhood Revisited", a także laureatów konkursu Vintage Grand Prix 2018.

Ogromnym dla nas zaszczytem będzie również pokazanie fotografii z kolekcji Państwa Madelskich, wybranych przez kuratora Adama Mazura. Premierę na festiwalu będzie miała wystawa pt. "Kobiety FOTON-u", do której reportaż przygotowuje wybitna pisarka Małgorzata Czyńska.

Podczas Vintage Photo Festival już tradycyjnie odbędą się liczne spotkania autorskie i warsztaty. Planowany jest również panel dyskusyjny poświęcony różnym formom kolekcjonowania fotografii, w którym wystąpią m.in. Krzysztof Madelski – właściciel kolekcji fotografii, Zbigniew Chodyna - założyciel Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Rafał Łochowski - dyrektor 6x7 Leica Gallery.

Pragnąc wpisać sie w ustanowiony przez Radę Miasta Bydgoszczy Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego, Vintage Photo Festival zaprezentuje poza siedzibą główną, jaką jest kultowy Dom Towarowy "Jedynak", wystawy festiwalowe we wnętrzach przestrzeni industrialnych, m.in. w Galerii Farbiarnia, gdzie niegdyś mieścił się browar oraz rozlewnia wód mineralnych, w Muzeum Fotografii, mającym siedzibę w budynku dawnej fabryki płyt fotograficznych, a także w przestrzeniach zabytkowej stoczni Lloyda czy w Bydgoskim Centrum Sztuki, które ma swoją siedzibę w budynku, w którym od 1890 roku funkcjonowała rzeźnia miejska, czy na Barce Lemara.

W partnerskiej instytucji Vintage Photo Festival – w Kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury – odbędzie się projekcja filmów nawiązujących do technik dawnych. Na szczególną uwagę zasługuje polska premiera filmu opartego na wspomnieniach reżyserki Evy Ionesco "Moja mała księżniczka". Ten osadzony w Paryżu lat siedemdziesiątych obraz opowiada o losach 10-letniej dziewczynki, której matka, należąca do paryskiej bohemy fotografka, czyni z niej modelkę, swoją muzę. Odważne zdjęcia dziewczynki wywołały burzę w świecie artystycznym. Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z Evą Ionesco, która odwiedzi Bydgoszcz na zaproszenie Vintage Photo Festival.

Termin festiwalu - 12-27.10.2018

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz więcej na temat: Czwórka Bydgoszcz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak