Ostróda Reggae Festival za nami. Czwórka tam była

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 06:30
Bakshish, Tabu, Julian Marley & The Uprising czy Damian Syjonfam, a także znany z naszej anteny Vito Bambino - to gwiazdy, które zagrały podczas XXI Ostróda Reggae Festival. Tradycyjnie odbył się także konkurs Czwórka Reggae Contest, który wygrała grupa Raggabarabanda. Nasza ekipa była na miejscu, skąd relacjonowała wydarzenie. 
Tegoroczny Czwórka Reggae Contest wygrała grupa Raggabarabanda
Tegoroczny Czwórka Reggae Contest wygrała grupa RaggabarabandaFoto: Facebook/ORF

Relacji z wydarzenia można było słuchać w audycjach Czwórki podczas całego festiwalu! Na rozmowę z organizatorami wydarzenia zaprosiliśmy już w czwartkowej audycji "Pierwsze słyszę" (07.07, o godz. 8.15). Relacja z festiwalu pojawiła się także w piątkowe popołudnie w programie "Będzie głośno!". Zaprosiliśmy na specjalne, plenerowe wydanie audycji. W pierwszej godzinie pojawili się finaliści konkursu Czwórka Reggae Contest: The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda, a po godzinie 19.05 w plenerowym studiu Czwórki zagościli organizatorzy Festiwalu. 

W weekend towarzyszyliśmy Wam prosto z Ostródy. Na relację z festiwalu zaprosiliśmy w audycji "Sobotologia" (godz. 09.05), z artystami z Jamajki rozmawialiśmy w "In English, Please" (godz. 12.05), a w programie Nie na-żarty (godz. 17.05) sprawdziliśmy, co dobrego w festiwalowej kuchni. 

W niedzielę w audycji "Tędy po trendy" (godz. 10.05), posłuchaliśmy festiwalowych wrażeń, a w poniedziałek z samego rana podsumujemy ostródzkie wydarzenia . Na miejscu była ekipa Czwórki: Damian SikorskiMateusz Kulik i Marta Hoppe.

Ostróda Reggae Festival odbył się pod patronatem Czwórki <<<

Festiwal odbył się w dniach 7-10 lipca. Otworzył go koncert w Amfiteatrze. Głównymi gwiazdami byli: syn Boba Marleya, Julian Marley, ze swoją grupą The Uprising, czy jamajski weteran roots reggae Max Romeo, występujący w Ostródzie z córką Xanną. Pojawił się także Lila Ike z Karaibów, a także symbioza wibracji Kuby i Jamajki - zespół Havana Meets Kingston.

- Julian Marley pojawi się u nas po raz pierwszy. Gra nie tylko reggae, więc ten koncert zapowiada się ciekawie. Havana Meets Kingston to zaś wspaniali muzycy z Australii, którzy swoją twórczością gwarantują fajne emocje. - opowiadał przed festiwalem w rozmowie z Czwórką organizator i pomysłodawca wydarzenia Piotr Kolaj. Tegoroczny Ostróda Reggae Festival odbył się już po raz 21., nie licząc wydania pandemicznego, czyli w sumie to już 22 lata - podkreślał.

Ostróda Reggae Festival 2022 Ostróda Reggae Festival 2022/mat. prom.

Nie zabrakło stałych gwiazd w postaci Vavamuffin, Tabu czy Damiana Syjonfama. Pojawiły się także "gwiazdy zaprzyjaźnionych stylów" - Vito Bambino i Pidżama Porno, a specjalne rocznicowe koncerty z gośćmi dali Bakshish i Maleo Reggae Rockers. Na festiwalowej scenie pojawiła się grupa Jamaram z wokalistą Jahcoustix.

Ważnym wydarzeniem podczas festiwalu był Czwórka Reggae Contest. Trzy zwycięskie zespoły, które usłyszeliśmy na tegorocznej scenie w Ostródzie, to The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda. Tegoroczny konkurs Czwórki wygrała grupa Raggabarabanda

Źr. Facebook/Ostróda Reggae Festival

Źr. Positive Music Promotion/spot reklamowy ORF 2022

***

kd


Czytaj także

Czwórka na Ostróda Reggae Festival! Sprawdź, co się działo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 14:23
W tym roku reggae znów zabrzmiało w Czerwonych Koszarach. Podczas Ostróda Reggae Festival nie zabrakło Czwórki.
rozwiń zwiń